Sparta - Brno 2:1S žolíkem Konatém přišel obrat a Sparta velký průšvih odvrátila

32. Řezníček 0 : 1
68. Juliš 1 : 1
70. Lafata 2 : 1

Zbrojovka sice po dlouhých více než sedmi letech na Letné zase skórovala, senzaci však nakonec nedotáhla a po Liberci a Plzni skalp třetího pohárového zástupce nezískala. Fotbalisté pražské Sparty hrozící blamáž odvrátili, skóre otočili a v utkání 15. ligového kola Brno porazili 2:1. Obě gólové akce domácích připravil žolík Konaté a Letenští se tak po polovině soutěže udrželi o tři body za vedoucí Plzní.

Sparťanský záložník Petr Jiráček (vpředu vlevo) a kapitán Zbrojovky Brno Pavel Zavadil.

Zápas začal hodně divoce. Matějovský uvolnil Krejčího, jeho gól ale padl z ofsajdu. Tutovka Brna byla naopak zcela regulérní, ovšem Michal Škoda nájezd na Bičíka zakončil střelou těsně vedle jeho branky.

V otevřeném duchu se také pokračovalo. Sparta si hlavně po akcích ze stran vytvářela slibné příležitosti a také Zbrojovka dokázala hrozit. Ve 20. minutě mohli otevřít skóre oba defenzivní záložníci domácích, jenže Jiráček hradbu těl před sebou neprostřelil a dorážející Vácha pohořel na Melichárkovi. Při dorážce zblízka se pak utnul i mistr kanonýr Lafata.

Řezníček Bičíka kličkou obalamutil

A jak se tak Letenští hrnuli na zteč, inkasovali. Rychlý brejk potáhl Keresteš, na konci akce si Řezníček položil Bičíka a zakončoval do prázdné branky. Skóre tak otevřel útočník, který na jaře ve Spartě hostoval, ale ligový gól v jejím dresu nedal. Byla to navíc vůbec první branka od května 2008, kterou Zbrojovka na Letné vstřelila. A jen o čtyři minuty později mohl Řezníček přidat druhou, jenže tentokrát s gólmanem těsně přeloboval i jeho svatyni.

Pražané v tu chvíli ztráceli už šest bodů na vedoucí Plzeň, a tak se do jejich hry začala vkrádat nervozita a zbrklost. Déle než hodinu se Sparta trápila, pak ji vytrhli z marnosti střídající hráči. V 68. minutě se po křídle probil čerstvý Konaté, našel ve vápně Lafatu, který nezištně sklepl na Juliše - a mladý útočník míč chladnokrevně uklidil k tyči.

Jen o dvě minuty později Konaté ideálně naservíroval míč Lafatovi znovu - a kapitán ho v pádu poslal hlavou do prázdné branky. Vyhráno ale ještě domácí neměli, Kerestešovu tutovku musel lapit Bičík.

Fotbalová Synot liga - 15. kolo:
Sparta Praha - Zbrojovka Brno 2:1 (0:1)
Branky: 68: Juliš, 70. Lafata - 32. Řezníček. Rozhodčí: Ardeleanu - Vlasjuk, Dobrovolný. ŽK: Brabec - Malík, Buchta, Košťál. Diváci: 5731.
Sparta: Bičík - Mareček, J. Brabec, Costa, Frýdek - Jiráček (60. Juliš), Vácha - Fatai (63. Konaté), Matějovský (89. Hušbauer), L. Krejčí - Lafata. Trenér Ščasný.
Brno: Melichárek - Malík, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Weber (74. Vávra), Lacko (81. Brigant) - Chrien (59. R. Buchta), Zavadil, Michal Škoda - Řezníček. Trenér Kotal.