Chomutov - Kladno 1:2Chomutov ve šlágru první ligy prohrál s Kladnem a klesl na třetí místo

Hokejisté Chomutova propásli možnost ujmout se vedení v první lize. Ve šlágru 12. kola podlehli Kladnu 1:2 a klesli na třetí místo. Za vedoucí Třebíč, jež prohrála stejným poměrem v Benátkách nad Jizerou, se vyhouply po dalším domácím úspěchu České Budějovice.

Kladenský útočník Petr Tenkrát (vlevo) se na výhře nad Chomutovem podílel jednou brankou - ilustrační foto.

Na duel dvou celků, které ještě v minulé sezóně hrály v extralize, přišlo v Chomutově 4099 fanoušků, ale gólů viděli pomálu. Navíc většinu šancí měli Rytíři. Ondřej Havlíček při brejku dvou na jednoho trefil tyčku, z daleko nenápadnější akce se naopak prosadil Petr Tenkrát, jenž na začátku prostřední části střelou z dálky přes obránce překonal Miroslava Kopřivu v chomutovské brance.

I Piráti proti sobě měli svého bývalého gólmana a kladenský Jan Chábera měl více štěstí. Za stavu 2:0 mu při střele Vladimíra Růžičky pomohla tyčka a následnou dorážku nedokázali domácí dostat do prázdné branky. Prosadili se až při přesilovce pět vteřin před koncem a to už bylo na vyrovnání pozdě. Sladké výhry se tak dočkal kladenský kouč Jiří Čelanský, jenž byl loni v listopadu ze střídačky Chomutova odvolán.

Vedoucí Třebíč prožívá po odchodu brankáře Tomáše Štůraly do mateřského Zlína útlum. Prohrála tři z posledních čtyř utkání, v Benátkách nad Jizerou navíc počtvrté za sebou dala venku jedinou branku. Naopak Středočeši se po 153 minutách dočkali vstřeleného gólu a zápas poté otočili na těsní vítězství 2:1.

Kladno bylo jediným týmem, který v sobotu dokázal uspět venku. Své fanoušky už pošesté za sebou potěšili hráči Českých Budějovic. S nováčkem z Prostějova sice před třetí třetinou prohrávali 1:2, ale s blížícím se koncem stupňovali tlak a z jejich celkových 47 střel na branku se nakonec ujaly pokusy Michala Švihálka a Martina Heřmana.

Duel Kadaně se Šumperkem se nedohrál. Rozhodčí jej museli v úvodní části dvakrát přerušit kvůli mlze nad ledem a ve 24. minutě kvůli tomu zápas předčasně ukončili.

12. kolo první hokejové ligy:
Havířov - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 5. Šlahař, 59. Valenta - 42. Málek. Rozhodčí: Kubičík - Lukš, Novák. Vyloučení: 3:6, navíc Klimša (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1795.
Benátky nad Jizerou - Třebíč 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 30. Plutnar, 37. Maďar - 13. Pekr. Rozhodčí: Svoboda - Beneš, Štětina. Vyloučení: 2:6, navíc Niko (Benátky) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 286.
Ústí nad Labem - Jihlava 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 27. Vávra, 28. Kloz, 50. Gengel, 60. D. Tůma - 25. Melenovský, 39. Čachotský, 60. Podlipnik. Rozhodčí: Pražák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1113.
České Budějovice - Prostějov 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 14. Pajič, 44. Švihálek, 53. Heřman - 19. Indra, 28. Roupec. Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Diváci: 4154.
Chomutov - Kladno 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 60. D. Kaše - 24. Tenkrát, 43. Kužel. Rozhodčí: Bejček - Hejl, Bosák. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4099.
Zápas Kadaň - Šumperk byl ve 24. minutě za stavu 0:0 předčasně ukončen kvůli mlze nad ledem.