Hokejisté Vsetína vybojovali s favorizovanou Slavii remízu

Pouze bod za remízu 1:1 získali hokejisté pražské Slavie na ledě Vsetína. Bojující Valaši dokázali v závěrečném dějství úvodního kola extraligy smazat ztrátu a dokonce byli blíže vítězství. Prodloužení již majitele druhého bodu neurčilo.

V úvodních minutách se oba celky oťukávaly, přičemž Vsetínští vystrčili růžky v podání Dubce a Stantiena. Oba pokusy však Franěk s přehledem zlikvidoval. Díky domácí nedisciplinovanosti se Pražanům v 11. minutě naskytla 19 vteřinová výhoda přesilové hry pět na tři.

Dvojnásobnou převahu ještě nevyužili, až o chvíli později, když se z trestné lavice vrátil Bauer. Beránek přihrávkou od rohu mantinelu našel nikým nekrytého Davida Hrušku, jenž pohotovou střelou překonal Hoviho. Valaši zahrozili dvě minuty před první přestávkou, kdy Bacul trefil spojnici tyčí.

Slavia se ve 28. minutě po Beránkově pokusu radovala z druhého gólu, ovšem pro postavení Havla v brankovišti nebyl uznán. Příležitost k vyrovnání se domácím naskytla ve 33. minutě, kdy 49 vteřin hráli přesilovou hru pět na tři. Pozorně bránící hosté ovšem soupeři nedovolili ani vystřelit na branku.

Slavia zkoušela pozornost finského brankáře

Slavia měla v prostřední části více ze hry, častěji zkoušela pozornost finského brankáře ve službách domácích, ale ten prokazoval své kvality. Stejně jako v prvním dějství mohl Vsetín udeřit těsně před druhou sirénou, Franěk zlikvidoval sólo Dubce, který se vrátil do Vsetína po neúspěšném testu na Spartě.

Nečekaně pasivně vstoupila do třetí třetiny favorizovaná Slavia. Po šancích Hrabala a Bacula si dokonce trenér Růžička musel vzít oddechový čas, aby domluvil svým svěřencům. Na promáchnutí Supa ve slibné příležitosti odpověděl Vsetín vzápětí. Po Stantienově přihrávce se dostala ke střele čerstvá valašská posila Róbert Tomík, která prostřelila Fraňkovy betony.

Snaha se měnila v křeč

Zaskočení Pražané najednou znervózněli a jejich snaha o získání vedení zpět se s postupem času měnila v křeč. Byli to naopak Valaši, kteří mohli udeřit - po střele Lužy se dostal k dorážce Demel, ale ležícího Fraňka nepřekonal.

V úvodu prodloužení měli navíc domácí výhodu přesilové hry, dokázali Slavii dostat pod tlak, ovšem Demel ani Dubec na strážce soupeřovy svatyně nevyzrál. Ve zbytku času si pak již ani jedno mužstvo žádnou vyloženou šanci nevypracovalo.

Vsetínská hokejová - Slavia Praha 1:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 45. Tomík (Stantien, Hrabal) - 13. D. Hruška (Beránek, Duda). Rozhodčí: Bolina - Rittich, Guth. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 3360.
Vsetín: Hovi - Luža, F. Štefanka, Nedbálek, Bauer, Hrabal, Spitzer, Kučný - Tomík, Stantien, Demel - Květoň, Steiner, Gorev - Sakrajda, Bacul, Beck - R. Hruška, O. Hruška, Dubec. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.
Slavia: Franěk - Pojkar, Kadlec, Žabka, Žižka, J. Novák, Kolařík, Drtina - L. Havel, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Divíšek, Bednář - Dlouhý, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.