Benda s Prorokem režírovali výhru Litvínova nad Vsetínem

LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova porazili ve druhém extraligovém kole Vsetín 4:0. Velkou zásluhu na tom vedle bezchybného gólmana Kamila Jariny měl německý reprezentant českého původu Jan Benda, autor dvou branek. Stejnou bilancí se mohl pochlubit i Ivo Prorok.Do utkání nastoupil i kapitán Reichel, který v předchozím utkání se Spartou musel odstoupit pro zranění.

Litvínov začal dobře a už na začátku páté minuty se prosadil Prorok, který při přesilovce čtyři na tři střelou do dolního růžku překonal Hoviho v brance Vsetína, když předtím si několikrát vyměnil puk s Bendou. Pak měly oba týmy několik možností, ale nedokázaly je využít.

V druhé části se domácí trefili hned třikrát, z toho dvou branek dosáhli při vlastním oslabení. Vše začal německý reprezentant ve službách Litvínova Benda, který střelou zpoza obránce překvapil vsetínského gólmana. Ve 33. minutě ujela při vlastním oslabení dvojice Reichel a Prorok, který minulý duel na ledě Sparty ze zdravotních důvodů vynechal, zajistil blafákem domácím vyšší vedení.

Vsetín v tu dobu působil již velice rozpačitým dojmem a sebevědomí mu na bod mrazu srazil svým druhým gólem v utkání Benda, který při vlastním oslabení využil zaváhání hostující obrany. V závěrečné dvacetiminutovce pak už Litvínov hrál je to, co potřeboval a hostující Vsetín rezignoval. Na stavu už nic nezměnila ani velká příležitost Jeslínka, který minutu před koncem netrefil po přihrávce Reichela odkrytou branku soupeře.

Chemopetrol Litvínov - Vsetínská hokejová 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Prorok (Benda, Reichel), 24. Benda (Gýna, Trávníček), 33. Prorok (Reichel), 37. Benda (Trávníček). Rozhodčí: Mikula - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 10:7, navíc Dubec (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3010.
Litvínov: Jarina - Hranáč, Poživil, Prokop, Punčochář, Gýna. L. Řezníček, Szakál - Prorok, Reichel, Jeslínek - Šaffer, Benda, Trávníček - Gombár, Branda, Zadina - Sklenička, Balázs, Jánský. Trenéři: Sýkora a Fiala.
Vsetín: Hovi - Plšek, Luža, F. Štefanka, Hrabal, Bauer, Spitzer, Kučný, Horák - Tomík, Stantien, Demel - Gorev, Steiner, Květoň - Bacul, Beck, Dubec - Nedbálek, O. Hruška, R. Hruška - Sakrajda. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.