Čechmánek i Trvaj s čistým kontem

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů remizovali v prvním domácím zápase v letošním extraligovém zápase se Znojmem. Více než tři tisíce diváků, kteří se přišli podívat na domácí premiéru brankáře Romana Čechmánka se gólu nedočkali. Čechmánek, stejně jako jeho protějšek Jiří Trvaj, byl totiž bezchybný.

Úvod zápasu poznamenaly problémy s mlhou v obranné třetině domácích, ventilátory ji však rychle rozehnaly. Od třetí minuty hrály Vary přesilovku při vyloučení Čakajíka, velmi dobře si při ní počínal zejména obránce Macholda, ale gólový efekt z toho nebyl. Určitá převaha Západočechů i v dalších minutách jim nebyla mnoho platná a když v sedmé minutě prošla střela Ptáčka byl na místě brankář hostů Trvaj.

Na začátku druhé poloviny prvního dějství hrálo přesilovku Znojmo, ale také neúspěšně. V 16. minutě zazlobil před karlovarskou brankou Beroun, ale Čechmánka nepřelstil. Na začátku 18. minuty měl velmi slušnou příležitost karlovarský Alinč, ale bezbrankové skóre se zase neměnilo.

Blízko k otevření skóre měl v úvodu druhé dvacetiminutovce dokonce při přesilovce domácích znojemský Haman, Čechmánek byl ale připraven. Nový hrdina Západočechů byl i nadále pozorný. To samé se dá ale říci i o jeho protějšku, který podržel svůj tým i při čtyřminutovém oslabení při vyloučení Bičánka.

Když se poté neprosadil ani Košťál ve 43. minutě, směřoval zápas do prodloužení. Obě mužstva totiž dávala zjevně přednost zisku bodu, před možnou porážce. Hra na jistotu poté pokračovala i v nastavené pětiminutovce.

Energie Karlovy Vary - Znojemští Orli 0:0
Rozhodčí: Rejthar - Český, Rozlílek. Vyloučení: 3:6, navíc Mikulík (Znojmo) 10 min. Bez využití. Diváci: 3300.
Karlovy Vary: Čechmánek - Ptáček, Krajíček, Ustrnul, Macholda, O. Němec, J. Řezníček, J. Polák, Duben - Košťál, Skuhravý, Petr Kumstát - Bednařík, Alinč, Milan Procházka - M. Dvořák, A. Nedorost, Hurtaj - Pech, Vak, Kraus. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Znojmo: Trvaj - Mojžíš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Šmach, Chvátal, Varakas - Uram, Pucher, Mikulík - Ludvík, Dopita, Plášek - Chlubna, Haman, Ondřej - Beroun, Tatarčík, Selingr. Trenéři: Hořava a Votruba.