Vítkovice konečně vyhrály, porazily Znojmo

OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic se v nové sezóně české Tipsport extraligy dočkali první výhry, když ve 4. kole porazili Znojmo 5:2. Ostravanům se povedly liché třetiny, druhé dějství zas vyznělo jasně pro Znojmo. Domácí tým byl důraznější i produktivnější, zlepšený pohyb hostů ve střední části stačil jen na chvilkové srovnání skóre, ale na víc Orli neměli.

To Vítkovice šly tvrdě za třemi body. Trvaj ve znojemské kleci se měl co ohánět hlavně ve chvílích, kdy byla na ledě Šimíčkova řada, přesto dvě strojové kombinace tohoto útoku v první desetiminutovce měnily skóre. Orli po pauze přidali v důrazu i bruslení, Pinc se ocitl pod ostrou palbou, z čeho rezlutovalo zasloužené vyrovnání.

Třetí dějství však znovu bylo kopií prvního. Vítkovice snadno přecházely střední pásmo a laciný gól Procházky i oku lahodící trefa Šimíčka je nasměrovaly k výhře. Znojmo muselo riskovat, hosté čtyři minuty před koncem odvolali Trvaje, ovšem pár šancí při své power-play nevyužili, naopak opuštěnou branku trefil Burger.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Nástup byl parádní, ale po pauze už to nebylo ono. Pomohly až změny v sestavě."

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Začali jsme ustrašeně, pak jsme se zlepšili, ale další hrubé chyby v obraně domácí potrestali."

Vítkovice Steel - Znojemští Orli 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Hubáček (Šimíček, Irgl), 10. Irgl (Hubáček, Šimíček), 43. R. Procházka (Káňa), 52. Šimíček (Irgl, Hubáček), 59. Burger - 22. Ludvík (Bičánek), 40. Tatarčík (Uram). Rozhodčí: Homola - Bláha, Kareš. Vyloučení: 4:4, navíc Bičánek (Znojmo) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3267.
Vítkovice: Pinc - R. Polák, Philipp, Černošek, S. Hudec, Gulaši, Dresler, Kuboš - I. Padělek, Burger, R. Procházka - Irgl, Šimíček, Hubáček - Hulva, J. Štefanka, Pištek - Tomášek, Káňa, Krenželok - od 41. navíc Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Znojmo: Trvaj - Jareš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Chvátal - Uram, Pucher, Mikulík - Ludvík, Dopita, Plášek - Chlubna, Haman, Ondřej - Beroun, Tatarčík, Selingr. Trenéři: Hořava a Votruba.