Zlín vyhrál doma potřetí za sebou, Liberec zdolal 3:0

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín nezaváhali ani v třetím domácím utkání za sebou. Po těsných výhrách nad Plzní a Vítkovicemi si v zápase čtvrtého kola poradili s Libercem, který porazili 3:0. Zlínský gólman Igor Murín vychytal podruhé za sebou čisté konto.

Jako první se po Vosátkově hrubce dostal do šance hostující Vaic, který byl ale faulován Rachůnkem, takže svůj únik nestihl přesně zakončit. Liberec se v nabídnuté přesilovce trápil, stejně jako domácí celek při Dernerově vyloučení. Za Zlín zahrozil pouze Melenovským a Medvědi naopak mohli v početní výhodě inkasovat. Podkonický se natlačil až před brankáře Murína, ale ten mu pohotově zmenšil střelecký úhel a puk vyrazil. Další příležitost hostů spálil u pravé tyčky Procházka a v závěru úvodního dějství se opět blýskl Murín, který chráničem vyrazil Plodkův pokus.

Stejný hráč na zlínském gólmanovi ztroskotal i v úvodu druhé části. Celek Hamé potom přišel na čas o Krále, kterého sudí Turčan poslal za protesty na deset minut na trestnou lavici. Zlínu to paradoxně pomohlo, protože po Blaťákově pasu a Barinkově asistenci se přesně mezi Hniličkovy betony trefil Kristek, který zaskakoval v prvním útoku právě za Krále. Ještě před vedoucím gólem domácích ostře vypálil Čech, ale liberecký brankář puk vytěsnil lapačkou.

Ve 34. minutě při hře čtyř proti čtyřem našel Kristek před bránou najíždějícího Blaťáka, jenže zlínský bek netrefil bránu. Vzápětí se Zlín v přesilovce přece jen radoval - Melenovský napřáhl z prostoru mezi kruhy a prostřelil Hniličku. Ten kapituloval potřetí tři vteřiny před koncem druhé třetiny, kdy ho překonal Král.

Ve závěrečné třetině se hosté marně snažili alespoň o korekci výsledku. Na Murínovi postupně ztroskotali Klimenta, Procházka a v závěru utkání i Podkonický, takže slovenský gólman prodloužil sérii bez inkasované branky na 147 minut. Naposledy jej překonal v neděli plzeňský obránce Šrek.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Začali jsme podle představ, pak nám ale nevyšla druhá polovina úvodní třetiny. Liberec nás přehrával a měli jsme štěstí, že jsme v té době neprohrávali. Ve druhé části jsme proměnili tři šance a získali potřebný náskok, který jsme pak taktickou hrou udrželi. Jsem velmi rád, že brankář Murín opět potvrdil vynikající formu, je to naše jistota."

Karel Dvořák (Liberec): "Musím Zlínu pogratulovat k zaslouženému vítězství. Věděli jsme, že bude vycházet ze zabezpečené obrany a spoléhat na gólmana Murína. Ve druhé třetině jsme propadli ve všech činnostech a byli jsme za to potrestáni. V závěrečné části si domácí vedení pohlídali a šetřili síly na sobotní zápas se Slavií."

Hamé Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Kristek (Barinka, Blaťák), 36. Melenovský (Rachůnek, Hamrlík), 40. Král (Barinka). Rozhodčí: Turčan - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:6, navíc Král (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4307.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Nosek, Malinský - Barinka, Král, Melenovský - Okál, M. Čech, I. Rachůnek - Kubiš, Kristek, Mokrejš - Houdek, Kovář, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Krstev, Richter, Derner, Nikolov, Jiří Hanzlík - Šachl, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Víšek, Vampola, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.