Karlovy Vary se v extralize opět nedočkaly vítězství

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů se ani ve čtvrtém kole nedočkali extraligového vítězství. Na domácím ledě Západočeši podlehli 2:4 Kladnu, které si naopak připsalo druhou výhru za sebou, v sezoně však teprve první v normální hrací době.

Při počátečním náporu domácích bylo ale Kladno pod tlakem a podržel je jen brankář Orct. Už v 15. vteřině vyrazil bombu Petra Kumstáta, o minutu později byl na místě i při pokusu Alinče z bezprostřední blízkosti a než uplynulo 120 vteřin, úspěšně zasáhl ještě dvakrát. Zato následná přesilovka se Varům nedařila a Orcta prověřil jen obránce Němec od modré.

Ani Kladno svoji první početní převahu nevyužilo, ale už na začátku deváté minuty obránce David Hájek ideálně našel Kallu, který poprvé překonal domácího Čechmánka. O pět minut později udeřili hosté podruhé - dokonce ve vlastním oslabení ujeli Gardoň s Liborem Procházkou a jejich spolupráce neměla chybu. V závěru třetiny hosté dostali výhodu dvou hráčů v poli navíc, po návratu ze šaten vyšachovali karlovarský trojlístek před Čechmánkem a Patera zvýšil.

Vzápětí se dočkali ale i domácí, když přesilovku konečně využil Košťál. Karlovy Vary gól zvedl, ale jejich pětiminutový nápor se skóre nepohnul. Až ve 42. minutě měl možnost snížit Andrej Nedorost, ale Orct zasáhl skvěle. A věděl si rady i při Hurtajově šanci, zatímco v polovině třetiny Bílek překvapil v přesilovce Čechmánka. V rozhodnutém zápase se pak ještě dopustil chyby i Orct a Michal Dvořák dvě minuty před koncem stanovil konečný výsledek.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Rozhodla první třetina. Na jejím začátku jsme měli kratší tlak s velkou šancí Alinče, ale pak naše mužstvo nepochopitelně znervóznělo a nedokázalo pořádně sehrát ani přesilovky. Otáčet stav 0:3 proti Kladnu s Orctem v brance je velké sousto."

Zdeněk Müller (Kladno): "Zahráli jsme velmi dobře v první třetině. Ve druhé části hry nás domácí dostali pod tlak, ale podržel nás brankář Orct. To byl skutečně výborný výkon. Dobře jsme také sehráli přesilovky. Tři body z Karlových Varů považuji za velký úspěch."

Energie Karlovy Vary - Rabat Kladno 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Košťál (Skuhravý, Petr Kumstát), 58. Dvořák (J. Řezníček, Alinč) - 9. Kalla (D. Hájek), 14. L. Procházka (Michael Frolík, Gardoň), 21. Patera (Kalla), 49. Bílek (Patera, Martin Procházka). Rozhodčí: Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2900.
Karlovy Vary: Čechmánek - Ptáček, Krajíček, Němec (22. J. Polák), J. Řezníček, Macholda, Duben - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Alinč, A. Nedorost - Milan Procházka, Vak, Hurtaj - Bednařík, Pech, Kraus. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Kladno: Orct - Ševc, D. Hájek, Špelda, L. Procházka, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Martin Frolík - Horna, Kalla, Huml - Besser, M. Havel, Tlustý. Trenéři: Müller a Tatíček.