Třinec vydřel další cenné vítězství, nad Pardubicemi

TŘINEC

Hokejisté Třince vydřeli na domácím ledě další cenné vítězství. Po pražské Spartě porazili svěřenci trenéra Jana Neliby i mistrovské Pardubice. Urputnou bitvu, plnou tvrdých a často nečistých zákroků, rozhodla branka slovenského útočníka Rudolfa Huny ve třetí třetině.

Po několika úvodních zahřívacích minutách se domácí tým přece jen dostal do tlaku a vytěžil z něj úvodní gól. Pletka se ještě proti Lašákovi neprosadil, ale pak Kudrna obešel dva hostující obránce a střelou mezi betony otevřel skóre.

Východočechům stačilo jen pár minut a byli zpět v zápase. Pomohl jim k tomu zbytečný faul Polanského, který dokázali potrestat. Tvrdou Čalounovu střelu ještě brankář Biegl chytil, ovšem ihned po buly prostřelil domácího gólmana od modré Havíř.

Oba celky vsadily na tvrdý důrazný hokej, takže o osobní souboje nebyla nouze. Většinu z nich sice vyhrávali hosté, ovšem směrem dopředu hráli hodně nepřesně. Jen stěží se dostávali před Biegla a jejich sporadické šance třinecký gólman s přehledem likvidoval.

Více ze hry měli naopak Oceláři. Zejména v přesilovkách stříleli na Lašáka z každé pozice. Huna s Kudrnou měli vyložené šance, po nich pálila tvrdě nová třinecká akvizice - explzeňský útočník Paroulek. Slovenský reprezentant byl však pokaždé na místě. Tempo hry ve druhé třetině opadlo a divákům se hokej přestal líbit. Několik tvrdých zákroků odměnili pískotem, žádného dalšího vzrušení se dlouho nemohli dočkat.

Až v závěrečné třetině neustála opora Pardubic v brance další nápor domácích. Po rychlém protiútoku, který založil ve vlastním obranném pásmu Skořepa a na jeden dotek poslal puk přes Petrakova na Hunu, vstřelil slovenský útočník vítězný gól.

Oceláři Třinec - Moeller Pardubice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Kudrna (Hašek), 47. Huna (Petrakov, Skořepa) - 15. Havíř (Čaloun, Mikeska). Rozhodčí: Bolina - Český, Kostka. Vyloučení: 8:10, navíc Čáslava (Pardubice) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3041.
Třinec: Biegl - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Pácal, Kudělka, Hunkes - Huna, Skořepa, Pletka - Kudrna, Petrakov, Hašek - Tomas, Vítek, Martynek - Paroulek, Polanský, Zbořil. Trenéři: Neliba a Mach.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Kántor, Mudroch, Linhart, Havíř, Vágner - Mrázek, Blažek, M. Hlinka - Čaloun, Mikeska, J. Kolář - Tvrdík, Klouda, Koukal - Korhoň, Rolínek, Lubina. Trenéři: V. Martinec a Šejba.