Vsetín se nedočkal výhry v extralize ani v osmém kole

VSETÍN

Ani v osmém kole nedokázali hokejisté Vsetína v extralize zvítězit. Na vlastním ledě přitom vedli nad Znojmem po první třetině o dvě branky. Orli však ve druhé části srovnali a jejich vítěznou trefu zařídil v 57. minutě bývalý kapitán Valachů Jiří Dopita. Vsetínští tak čekají na domácí výhru nad Znojmem už téměř tři roky, naposledy Jihomoravany porazili Na Lapači 13. prosince 2002.

V úvodu se oba celky chvíli hledaly. Jako první se našli Valaši. Mikulík chyboval v páté minutě ve vlastním pásmu, puk mu sebral Květoň, objel znojemskou branku a pod víko zavěsil. Za pár okamžiků se ho snažil napodobit obránce Hrabal, tentokrát však na Trvaje nevyzrál. Orli poprvé zahrozili až v půlce třetiny. Byli to však domácí, kteří byli i nadále mnohem nebezpečnější. Demel sice zblízka ležícího Trvaje nepřehodil, v přesilové hře se už ale Vsetín radoval. Hrabalovu ránu od modré Duba šikovně tečoval mezi betony znojemského gólmana a premiérově se zapsal mezi extraligové střelce.

Zatímco úvodní část patřila domácím, v prostředním dějství měli jasně navrch Jihomoravané. Hned v její první minutě našel Mikulík na pravé straně Vaškoviče, který Štefla z úhlu prostřelil. Za další minutu zachránila mladého vsetínského brankáře při pokusu zcela volného Pláška horní tyč. Hosté se vyrovnání dočkali při vyloučení Hrabala. Jeho nedovolený zákrok potrestal už po čtrnácti vteřinách přesně od modré mířící Mojžíš. Obrat mohl dokonat Mikulík, jenže Štefl jeho střelu betonem vyrazil. V 38. minutě zdvihal ruce nad hlavu Dopita, gól však neplatil, protože znojemský centr se předtím provinil proti pravidlům a putoval za držení na lavici hanby.

I po druhé přestávce pokračovali hosté v náporu. Do první šance se však dostali v 47. minutě domácí. Po kombinaci první formace zkoušel štěstí Tomík, ale Trvaj puk z jeho hole ukryl ve své lapačce. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, leč dlouho bez větších příležitostí. Až čtyři minuty před koncem se zblízka netrefil Stantien. Naopak na druhé straně si Dopita po přihrávce Urama věděl rady. Položil si na zem nejdříve finského beka Lamberga a poté i Štefla, kterého si vychutnal ukázkovým bekhendovým blafákem.

Vsetínská hokejová - Znojemští Orli 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Květoň, 15. Duba (Hrabal, Steiner) - 22. Vaškovič (Mikulík, Dopita), 28. Mojžíš (Čakajík), 57. Dopita (Uram). Rozhodčí: Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 2980.
Vsetín: Štefl - Hrabal, Bauer, Nedbálek, F. Štefanka, Luža, Lamberg, Zapletal, Spitzer - Tomík, Stantien, Demel - Květoň, Bacul, Gorev - Dubec, Steiner, Duba - Janků, O. Hruška, Korotvička. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.
Znojmo: Trvaj - Čakajík, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, od 31. navíc Chvátal - Uram, Dopita, Mikulík - Plášek, Haman, Selingr - Chlubna, Beroun, Vaškovič. Trenéři: Hořava a Votruba.