Hokejisté Liberce připravili Plzeň v závěru o výhru

Gól Jiřího Moravce 45 vteřin před koncem prodloužení zajistil hokejistům Liberce výhru v prodloužení nad Plzní. Západočechy přitom dělilo v Tipsport Areně jen 77 vteřin od první výhry v sezoně. V závěru základní hrací doby ale překonal Romana Málka při power play obránce Martin Richter, v prodloužení poté rozhodl o zisku dvou bodů pro domácí Moravec.

Na úvodní gól se přitom na severu Čech čekalo více než dvě třetiny. Plzeň od úvodní buly trpělivě bránila a liberečtí Bílí Tygři se nedokázali dostat do tradičního tempa. Brankáře hostů vystrašil pouze v Procházka střelou z úhlu a v šesté minutě obránce Nikolov. Málek si ale vždy poradil. Hosté měli šanci v 11. minutě, kdy se v přesilovce obránce Klaus ocitl v dobré pozici, puk za záda brankáře Hniličky nepronikl. Stejně dopadl i na druhé straně Šachl

Ve druhé části hry se opět Plzeň většinou jen bránila a Liberec se marně snažil dobýt Málkovu branku. Ve 23. minutě se Málek vyznamenal v liberecké přesilovce při střele Hanzlíka. Nevyzráli na něj ani Rataj, Krstev a Šachl. Odkrytou branku nedokázal trefit ani Procházka. Málek si poté poradil i s dalším pokusem Rataje.

Západočeši v úvodu třetí třetiny nevyužili přesilovou hru, krátce po jejím skončení se ale gólu dočkalo. Čtyři vteřiny po návratu Dernera na led dorazil za Hniličkova záda Andrašovský střelu Padělka. Vyrovnat mohl ve 47. minuty Richter, který ale uklidnil nervózní diváky až v samotném závěru třetí části. V čase 57:48, kdy byl vyloučen plzeňský obránce Trojovský, Liberečtí se následně odhodlali ke hře bez brankáře a dvojnásobnou výhodu využili. Richter se trefil přesně od modré.

V prodloužení měla šance obě mužstva. Málek si poradil s pokusy Podkonického i Nováka, Hniličku prověřil Klaus. Poté si domácí vyzkoušeli hru čtyř proti třem, kterou ale ukončil faul Tomajka. Volného prostoru na ledě však nakonec Tygři přesto zužitkovali. Při hře tři na tři našel Podkonický obránce Moravce, který rozhodl o výhře Liberce 2:1.

Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 59. Richter (Podkonický), 65. J. Moravec (Krstev, Podkonický) - 45. Andrašovský (Kracík, A. Padělek). Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:8, navíc Jindřich (Plzeň) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4183.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Kristev, Richter, Derner, Nikolov, Jiří Hanzlík, Holub - Šachl, Rataj, Tomajko - V. Novák, Podkonický, Vaic - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Víšek, Vampola, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Plzeň: Málek - Trojovský, Jindřich, Klaus, Štěpánek, Cartelli, Štich - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Adamský, J. Straka, Matějovský - Důras, Vorel, M. Straka - Kica, Kepl, Havelka. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.