Melenovský gólem v poslední minutě rozhodl o výhře Zlína

Osmapadesáté valašské derby překvapení nepřineslo, i když domácí favorit rozhodl o svém vítězství až v poslední minutě zápasu. Zlín porazil v devátém kole Tipsport extraligy Vsetín 2:1, vítěznou branku vstřelil Marek Melenovský.

Hrálo se od začátku pod taktovkou Zlína, první gól však přesto vstřelili na první vítězství v sezoně stále čekající hosté, když Tomík zúročil jejich přesilovku. Pak držel Vsetín dlouhé minuty nad vodou vynikající finský brankář Hovi, jemuž po střele Jenáčka pomohla i tyč, ale v polovině utkání ho přece jen prostřelil Blaťák v přesilovce.

Od druhé třetiny šel do branky Zlína na místo Murína Altrichter, hrálo se však převážně na polovině Vsetína, a tak si příliš nezachytal. Domácí měli místy až drtivý tlak, Hovi však pochytal i nemožné a alespoň o bod přišly hosté až dvacet vteřin před koncem, kdy ho překonal Melenovský.

Jaroslav Stuchlík, asistent  trenéra: "Štastné, ale zasloužené vítězství. Důležité je, že kluci bojují až do poslední vteřiny zápasu. Murína jsme museli střídat, protože má zdravotní problémy."

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Opět jsme přišli o body až v závěru utkání. Dostali jsme kuriózní gól, ale rozhodčí jej uznal, a tak platí. Luža dnes nehrál pro virózu."

Hamé Zlín - Vsetínská hokejová 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Blaťák (R. Král, Melenovský), 60. Melenovský (R. Král) - 6. Tomík. Rozhodčí: Reiber (Švýc.) - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:1. Diváci: 5118.
Zlín: Murín (21. Altrichter) - M. Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Galvas, Houdek, Nosek - Jenáček, R. Král, Melenovský - Okál, Kristek, I. Rachůnek - Mokrejš, M. Čech, Záhorovský - Barinka, Kovář, Pištek (21. Kubiš). Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vsetín: Hovi - Hrabal, Bauer, Kučný, Lamberg, Nedbálek, F. Štefanka, Zapletal, Spitzer - Dubec, Steiner, Duba - Tomík, Stantien, Demel - Janků, O. Hruška, Ivan - Květoň, Bacul, Gorev. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.