Litvínov ztratil výhru na ledě Vítkovic

Výraznou optickou převahu měli hokejisté Vítkovic v utkání 9. kola Tipsport extraligy proti Litvínovu, přesto byli velmi blízko porážce. Až minutu před koncem dotáhli díky dorážce Štefanky při power-play duel do prodloužení. V něm pak Procházka potrestal čtyřminutový faul Poživila. Do té doby to však byl jenom marný boj ostravských střelců s výtečným brankářem hostů Fialou.

Už po 92 sekundách zápasu nadvakrát proměnil své sólo hostující Jeslínek, jenže ani rychlý gól nepomohl k tomu, aby se hrál ofenzivní, zajímavý hokej. Obrany byly dál pevné, týmy se rozhodně do bezhlavého útočnení nepouštěly, takže prořídlá hala na šance čekala marně.

Jalová převaha Vítkovic ve druhé části vyústila jen v několik skvělých zákroků mladého Fialy, kterého nepřelstil z nájezdu Burger ani další hráči při početní výhodě. Hosté často jen vyhazovali puk přes všechny čáry, Pinc se v brance musel nudit. Vítkovice se dočkaly až 81 s před koncem při power-play a nabuzený tým dosáhl i na bonusový bod.

Litvínov měl šanci přerušit černou sérii především díky talentovanému brankáři Radku Fialovi. V opačném gardu chytající gólman ale nakonec v závěru přišel o první čisté konto kariéry v extralize a Vítkovice v prodloužení dokonce dokonaly obrat.

"Už jsem začínal věřit, že bychom to mohli zlomit, ale člověk se pořád myšlenkám na čisté konto brání. Nakonec se to nepovedlo, když se od nás v závěru odklonilo štěstí," bezmocně krčil rameny Fiala a pokračoval: "V poslední době jsme nedávali moc gólů, tak jsme se soustředili hlavně na defenzívu. Bohužel jsme nevyužili některý z dalších brejků."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Čtyřicet minut jsme hráli na jednu branku, ale zlomili jsme to až při risku v závěru."

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Dali jsme gól, zvládali jsme defenzívu i díky Fialovi, ale pokažený závěr nás mrzí."

Vítkovice Steel - Chemopetrol Litvínov 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 59. J. Štefanka (Burger, Jasečko), 64. R. Procházka (Philipp, Burger) - 2. Jeslínek (Branda). Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3693.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, Hudec, Jurečka, Gulaši - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, R. Procházka, Tomášek - Káňa, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Litvínov: R. Fiala - Poživil, Gýna, Punčochář, Prokop, Pojkar, Skuhrovec - Trávníček, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Jeslínek - Balász, Martinec, Gombár - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.