Vsetín prohrál s Vítkovicemi a stále čeká na první výhru

VSETÍN

Vsetínští hokejisté zůstávají i po desátém kole jediným extraligovým týmem, který v této sezóně nevyhrál. Valaši totiž podlehli na vlastním ledě Vítkovicím 2:4.

Jak je letos na Lapači zvykem, Vsetínští začali svižně. Stantien ani Kvetoň však v nadějné pozici puk nezpracovali a Gorev sám před Pincem zaváhal. V polovině první části převzali otěže zápasu hosté a za svou aktivitu byli odměněni v 12. minutě. Po spolupráci Hudce se Šimíčkem otevřel skóre Hubáček. Valaši mohli srovnat vzápětí. Gorevův pokus vítkovický gólman vyrazil jen před dojíždějícího Bacula, ten však byl tísněný a minul levou tyč. Na konci úvodní třetiny promarnili domácí více než minutu trvající přesilovku čtyř proti třem.

Vstup do druhého dějství vyšel lépe hostům. V 24. minutě vydoloval puk u hrazení Hubáček a přesným pasem přes brankoviště našel u levé tyče zcela volného Šimíčka, kterému stačilo nastavit pouze čepel. Po druhé brance Severomoravané zvolnili. Trest přišel v 28. minutě. Zpoza vítkovické brány vyjel Květoň a švihem z úhlu prostřelil Pince. Gól domácí povzbudil. Vyrovnání měl na holi Stantien, který ale spolu s ležícím Pincem přestřelil i jeho klec. Na druhé straně pálil Irgl, puk jen o milimetry proletěl vedle pravé tyče Hoviho brány.

Hned při prvním střídání ve třetí části mohli hosté své vedení pojistit. Hrabalovu rozehrávku vystihl Krenželok, našel Štefanku, kterého však skvělým semaforem vychytal Hovi. Ostravané překonali finského gólmana v 42. minutě při početní výhodě, jenže pro postavení hráče v brankovišti Šimíčkův gól neplatil. Valaši působili v závěrečné třetině ospale a nevzbudila je ani přesilovka v její půlce.

Byli to naopak hosté, kteří několikrát nebezpečně zahrozili a pět minut před koncem svoji převahu korunovali třetí brankou. Kombinaci celé první útočné řady zužitkoval Krenželok. Valaši duel v závěru přece jen zdramatizovali. Při vyloučení Gulašiho odvolali Hoviho a výhodu dvou mužů využil v čase 58:39 pohotový Stantien. I poté zůstal Hovi na lavičce, jenže Šimíček vyvezl puk z vlastního pásma, nahrál Irglovi, který pohodlně zavěsil.

Vsetínská hokejová - Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Květoň, 59. Stantien (Tomík) - 12. Hubáček (Šimíček, S. Hudec), 24. Šimíček (Hubáček), 56. Krenželok (Burger, J. Štefanka), 60. Irgl (Šimíček, Kuboš). Rozhodčí: Rejthar - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6, navíc Bauer 10 min., Ivan (oba Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2810.
Vsetín: Hovi - Kučný, Lamberg, Hrabal, Bauer, Nedbálek, Spitzer, F. Štefanka, od 41. navíc Zapletal - Tomík, Stantien, Demel - Květoň, O. Hruška (25. Duba), Steiner - Ivan, Bacul, Gorev (34. Dubec). Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, R. Polák - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, R. Procházka, Tomášek - Káňa, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.