Pardubice přišly o první body doma, prohrály s Plzní

PARDUBICE

Hokejisté Pardubic prohráli s Plzní 2:3 a poprvé v ročníku tak ztratili v domácím prostředí body. V předešlých čtyřech utkáních byl před vlastním publikem úřadující mistr stoprocentně úspěšný. Západočeši navázali v Pardubicích na svou vůbec první výhru v sezoně, které dosáhli v pátek proti Třinci.

Domácí, kteří se museli obejít bez útočníka Mikesky a Novotného, měli od od začátku více ze hry a častěji zaměstnávali brankáře Málka. Přesto se jako první radovali v 6. minutě Západočeši. Po nedorozumění pardubické dvojice obránců Vágner, Kántor se ocitl Důras sám před Lašákem a pardubického gólmana si vychutnal. Moeller neustále útočil, ale důrazná hra soupeře ho nepouštěla do kombinační hry. Pokud se pardubičtí hráči dostali ke střelbě, v brance hostí exceloval Málek. Domácí nedokázali v úvodní části využit ani dvě přesilové hry.

Obdobný průběh měla i druhá třetina. Domácí se hrnuli před Málka, kterému vydatně pomáhali spoluhráči. Marnou snahu o dobývání plzeňské branky navíc zmařilo Lubinovo vyloučení, který navíc za odpálení kotouče po odpískání dostal osobní trest 10 minut. Vzápětí šel na trestnou lavici i Kántor a hosté hráli 39 vteřin přesilovku pět na tři. Tu sice nevyužili, ale při hře pěti proti čtyřem vrátil Lašákem vyražený kotouč do odkryté branky Andrašovský.

Na začátku závěrečné třetiny se domácím naskytla možnost ke korekci skóre. Ve 46. minutě sudí Trombík poslal na trestnou lavici současně Výborného a Andrašovského a Pardubice toho využily. O kontaktní gól se zasloužil 27 vteřin před koncem dvojnásobné početní výhody Blažek.

Po faulu na Mrázka pak šel ve 48. minutě na trestnou lavici Adamský a Rolínek v další početní převaze vyrovnal. V 54. minutě strhl vítězství na stranu Plzně Kracík, který po Důrasově přihrávce prostřelil Lašáka. Snaha domácích o další vyrovnání vyšla naprázdno.

Moeller Pardubice - Lasselsberger Plzeň 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Blažek (Mrázek), 49. Rolínek (Čaloun, Havíř) - 6. Důras (Vorel, M. Straka), 37. Andrašovský (D. Moravec), 54. Kracík (Důras). Rozhodčí: Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6, navíc Lubina (Pardubice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8394.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Kántor, Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, Blažek, Hlinka - Čaloun, Klouda, J. Kolář I - Cetkovský, Rolínek, Lubina - Tvrdík, Koukal, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Klaus, Štěpánek, Cartelli, Výborný, od 41. Šmarda - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Vorel, M. Straka. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.