Padělek dokonal obrat Plzně v duelu se Spartou

PLZEŇ

Hokejisté Sparty sice v pátečním extraligovém utkání na ledě Plzně vedli o jednu branku, domácí ale nejdříve otočili skóre dvěma góly uzdraveného Moravce a pojistkou jejich výhry byl pak Padělkův dvojí úder na začátku třetí třetiny.

Spartě stačila jediná zdařilá akce k vedení, když Ton blafákem překonal Málka. Víc práce měl jeho protějšek Bříza, přečkal bez úhony i dvouminutové oslabení tři proti pěti, až přišly  střelecké chvíle plzeňského Moravce.

K vyrovnání využil přihrávku Výborného a těsně před druhou sirénou zakončil akci  Andrašovského. Sparta se mohla dotáhnout při gólové šanci Chabady, jenže na druhé straně Padělek nejprve bekhendovou dorážkou zvýšil náskok domácích a po Kracíkově přihrávce o dvě minuty později upravil na konečných 4:1.

Radim Rulík, trenér Plzně: "Vedení Sparty nás trochu zabdrzdilo, ale po vyrovnání z nás spadla nervozita, pak jsme už šli razantně za výhrou."

Jaromír Šindel, trenér Sparta: "Selhali jsme v herní kázni, domácí zvítězili zaslouženě."

Lasselsberger Plzeň - Sparta Praha 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. D. Moravec (Výborný), 40. D. Moravec (Andrašovský), 43. A. Padělek (Kracík), 45. A. Padělek (Kracík, Andrašovský) - 5. Ton (Dobroň). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Vopat (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6710.
Plzeň: Málek - Nedoma, Štěpánek, Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Klaus - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Vorel, Kepl. Trenéři: V. Sýkora, Rulík a Kampf.
Sparta: Bříza - Dobroň, Toman, Černošek, Jan Hanzlík, Hlavačka, Stehlík, od 46. navíc Bolf - Ton, Marek, Chabada - M. Růžička, Sivek, Špaňhel - Netík, Jakub Šindel, Vopat (25. - 38. Dragoun). Trenéři: Jaromír Šindel, Volek a Doležal.