Hokejisté Karlových Varů uspěli i v Třinci a utíkají ze dna

Karlovy Vary byly podruhé v řadě produktivní a díky dvěma brankám v závěrech třetin připravily Třinci čtvrtou prohru v řadě. Oceláři doplatili na chyby a špatné přesilovky.

V bezstarostné a na branky úrodné první třetině se stihla mužstva dvakrát prostřídat ve vedení, ale nikdo si výraznější náskok nevypracoval. Z vedení se totiž týmy neradovaly dlouho, soupeř vždy odpověděl nejvýše po dvou minutách, když selhávaly obrany.

Domácí střídali brankáře a ve druhé, opatrnější části měl víc práce než Vojtek hostující Mensator. Třinec se ale v ofenzivě trápil, naopak 23 s před druhou sirénou se trefil Hurtaj a vítězný gól zařídil Procházka. Oceláři přesto mohli srovnat, během pětiminutového trestu Ustrnula byl vyloučen také Duben, ale ve dvojnásobné početní výhodě se Třinečtí neprosadili, gól dali jen v přesilovce pěti proti čtyřem. Nepomohla jim už ani power-play.

Jan Neliba, trenér Třince: "Nepodali jsme dobrý výkon. Lámali nás branky v konci třetin, kdy jsme dělali na chyby."

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Konečně se nám dařilo střelecky, naštěstí jsme přežili dlouhé oslabení ve třech."

Oceláři Třinec - Energie Karlovy Vary 4:5 (3:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Pletka (Skořepa), 13. Martynek (Pácal, Polanský), 19. Zbořil (Frolo, Polanský), 54. J. Kudrna (Hunkes, Polanský) - 7. J. Řezníček (Dvořák), 13. Kumstát (Skuhravý), 19. Milan Procházka (Pech), 40. Hurtaj, 45. Milan Procházka (Pech, Bednařík). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Vítek, Huna, Pletka - Alinč, Čechmánek, Ptáček všichni 10 min., Ustrnul 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2732.
Třinec: Biegl (21. Vojtek) - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, od 22. navíc Všetečka, Kudělka - Huna, Skořepa, Pletka - Kudrna, Peterek, Paroulek - Tomas, Petrakov, Vítek - Martynek, Polanský, Zbořil. Trenéři: Neliba a Mach.
Karlovy Vary: Mensator - Ptáček, Duben, Němec, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul - Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Pavelek, Alinč, Selingr - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech, Bednařík. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.