Třinecká mizérie pokračuje: pátá porážka v řadě

Dvěma góly z první části, které od sebe dělilo pouhých 39 sekund, si hokejisté Vítkovic v úterý udrželi domácí neporazitelnost a po dvou nezdarech na stadiónech soupeřů znovu získali body. Naopak Třinec, který se zabředl do hluboké krize, podlehl už v pátém utkání za sebou.

Domácí se v první třetině dlouho nemohli prosadit proti zhuštěné defenzívě protivníka, podařilo se jim to až v početní výhodě, kdy Štefanka skvěle naservíroval puk Hudcovi. V téže minutě pak vítkovický útok mladíků po celé střídání obléhal Bieglovu svatyni, aby nakonec puk do branky propasíroval pod gólmanem důrazný Köhler.

Oceláři zkoušeli zlobit, ovšem jejich koncovka je prachbídná. Nedařily se jim ani početní výhody, přesto ve třetí části se v přesilovce přece jen ujala Kudrnova střela zápěstím nad Pincovu vyrážečku. Hosté se pak drali dopředu, Vítkovice nevyužily pár slbných brejků, ale vteřinu před koncem dovezli puk do opuštěné klece Ocelářů Šimíček s Irglem.

Vladimír Vůjtek, trenér Vítkovic: "Zápas byl vyrovnaný, bojovný. Pomohly nám dva slepené góly a podržel nás také Pinc."

Jan Neliba, trenér Třince: "Dvě možnosti jsme zahodili, dostali dva góly, přesto se nepoložili. Neproměňujeme ale šance."

Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. S. Hudec (J. Štefanka, Krenželok), 15. Köhler (Káňa), 60. Irgl (Šimíček) - 54. Kudrna (Peterek). Rozhodčí: Blecha - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3864.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jurečka, S. Hudec, Jasečko, Dresler, R. Polák - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, R. Procházka, Tomášek - Káňa, Kropáč, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Třinec: Biegl - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal - Huna, Skořepa, Tomas - Kudrna, Peterek, Paroulek - Fojtík, Petrakov, Vítek - Martynek, Polanský, Zbořil. Trenéři: Neliba a Mach.