Budějovice remizovaly se Znojmem

Č. BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic v úterním utkání extraligy remizovali se Znojmem 2:2. Jihočeši uhráli nerozhodný výsledek za první čtvrtinu soutěže celkově již pošesté a stejný počet zápasů za sebou nepoznali hořkost porážky. Znojmo neprohrálo dokonce poosmé za sebou a posunulo se na druhé místo tabulky před Zlín.

Bez zraněného Veselého a nemocného Krátošky Jihočeši nasadili k extraligové premiéře útočníka Jiřího Hanzala, který si tak zahrál v jednom útoku s bratrem Martinem. Jako první z brankářů si sáhl na puk domácí Turek po střele exbudějovického Ondřeje. Již v druhé minutě však kapituloval jeho protějšek Trvaj, kterého ze třímetrové vzdálenosti překvapil svojí premiérovou trefou v dresu Jihočechů útočník Vak.

Netrvalo dlouho a ve vlastním oslabení po levém křídle ujel hbitý Uram, do jeho přihrávky volnému Pucherovi však obětavě rybičkou skočil obránce Mucha. V další akci vložil Uramovi do střely hokejku Gřegořek. Trvajovu klec naopak ohrožovali Vak a Hudec.

Do druhého dějství vstoupili hosté se zvýšenou aktivitou. Obránce Heš sice svůj tým dvakrát přibrzdil odchodem na trestnou lavici, ale po velké šanci Ondřeje se před Turkem přece jen prosadil důrazný Beroun a s požehnáním videorozhodčího bylo srovnáno. O dvě minuty později vypálil zblízka Haman, odraženého kotouče se chopil za brankou Plášek a kolem levé tyčky přidal druhý gól. Ze zakřiknutého domácího týmu měl jedinou šanci Vak, ale při střele zlomil hůl.

Závěrečnou třetinu otevřel sólovým nájezdem znojemský Ludvík, dal však pouze možnost vyniknout brankáři Turkovi. Po zaváhání hostující obrany zařídil poněkud laciné vyrovnání Brabenec, jenž z levé strany překonal Trvaje. V 56. minutě znovu Brabenec jako blesk pronikl do obranného pásma Znojma, ale jeho střelu zastavily Trvajovy chrániče. Dvě vteřiny před sirénou vyzkoušel znojemského gólmana ještě Kotrla.

Prodloužení svědčilo lépe domácím. Branku soupeře ostřeloval nebezpečně Gřegořek, po Kutlákově ráně potom neúspěšně dorážel Kotrla. Při vyloučení Němečka Jihočeši obléhali Trvajovu klec, Vak nastřelil od modré čáry tyčku, ale skóre se už nezměnilo.

České Budějovice - Znojemští Orli 2:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Vak, 45. Brabenec (M. Hanzal, Harant) - 31. Beroun (Mojžíš), 33. Plášek (Beroun). Rozhodčí: Minář - Chytil, Čech. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 4184.
České Budějovice: Turek - Harant, Gřegořek, Kotaška, Kutlák, Vydarený, Mucha, Posmyk - M. Hudec, Kopecký, Brabenec - Šimánek, Hübl, Sailer - Kotrla, Vak, Bělohlav - J. Hanzal, M. Hanzal, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Znojmo: Trvaj - Mojžíš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš - Mikulík, Pucher, Uram - Ondřej, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Beroun - Kraus, Tatarčík, Erat. Trenéři: Hořava a Votruba.