Kalla zařídil Kladnu vítězství v Plzni

Útočník Jaroslav Kalla zařídil hokejistům Kladna výhru 3:2 v prodloužení v úterním utkání extraligy na ledě Plzně. Domácí Lasselsberger v utkání dvakrát vedl, ale Rabat dokázal skóre srovnat a rozhodl v úvodní minutě nastavení, kdy stál Kalla na konci dobře sehrané přesilovky čtyř proti třem.

Po ospalém úvodu utkání vyslal domácí bek Mazanec dlouhou přihrávkou do sóla Důrase, ten ale při pokusu o blafák ztroskotal na gólmanovi hostí Orctovi. Hosté poprvé zahrozili po akci Horny, který jen těsně minul levou tyč domácí branky střeženou Málkem. Po rychlém protiútoku se však radovali domácí. Výborný zatáhl podél levého mantinelu kotouč do útočného pásma a přesnou křižnou přihrávkou našel Důrase, který přesnou střelou nad padajícího Orcta otevřel skóre.

Hosté, kteří na plzeňském ledě vsadili na důraznou hru vycházející z pozorné obrany, dokázali po nenápadné akci vyrovnat. Hájek vypálil tvrdě od modré čáry a kotouč prošel skrz klubko hráčů až do sítě. Závěr první části patřil Kladnu a domácí od pohromy po střele Michaela Frolíka zachránil jen pozorný Málek.

Zlepšenou hru předváděli hosté i na začátku druhé třetiny, paradoxně však mohli inkasovat. Se střelou Tvrdoně po individuálním průniku Zelenky si ale pozorný Orct poradil. Předvedl se i jeho protějšek Málek, který nejprve zneškodnil Hluchého pokus o blafák a za chvíli si poradil také s důrazným zakončením na brankovišti osamoceného Bílka.

Domácí se těžko dostávali přes dobře organizovanou obranu hostů ve středním pásmu do své útočné třetiny. Výjimkou byl průnik Adamského, jehož ránu z mezikruží vytěsnil Orct jen s obtížemi nad branku. Poté domácí zpřesnili rozehrávku a po přiťuknutí Matějovského na začátku třetí třetiny se řítil z levé strany na Orcta Padělek, strážce branky hostí však jeho bekhendový blafák zneškodnil.

Domácí si následně vytvořili tlak a proti Důrasově nebezpečné střele z pravého kruhu ještě zasáhl skvěle Orct pravým betonem. O tři minuty později vystřelil znovu Důras a gólman hostí jeho střelu vyrazil pouze před sebe, kam dojel Trnka a pohodlně poslal svůj tým do vedení 2:1. Hosty obdržená branka probrala a při své druhé šanci v krátkém časovém sledu vyrovnal Hluchý, který Málka překonal střelou švihem do levého horního rohu.

Utkání pak dospělo do prodloužení, kam se hostům přeneslo 92 zbylých sekund z vyloučení Andrašovského. Hosté výhodu zužitkovali, když rychlou kombinaci zakončil střelou nad beton bezmocného Málka Kalla a zajistil hostům druhý bod.

Lasselsberger Plzeň - Rabat Kladno 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Důras (Výborný, Cartelli), 49. Trnka (Důras) - 13. Hájek (Besser), 54. Hluchý (L. Procházka), 61. Kalla (Ševc, Gardoň). Rozhodčí: Skoupý - Machálek, Škach. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5072.
Plzeň: Málek - Cartelli, Výborný, Klaus, Štěpánek, Nedoma, Trnka, Mazanec - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Kepl, Kocák. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Hluchý - Horna, Huml, Kalla - Besser, M. Havel, Tlustý. Trenéři: Müller a Tatíček.