Hokejisté Vítkovic porazili neškodnou Plzeň 6:1

OSTRAVA

Kolaps v defenzívě přivodil hokejistům Plzně těžkou porážku 1:6 ve Vítkovicích. Domácí se přes bezbranného soupeře přehnali v pátečním utkání jako velká voda: utkání ve svůj prospěch zlomili dvěma rychlými góly už v první třetině. Při střeleckém pustošení plzeňské svatyně, které od 36. minuty odmítl dále snášet gólman Málek, vynikly všechny čtyři formace.

Plzeň shořela na fatální chyby v obraně. Vyrovnaný začátek si pokazila dvěma defenzivními prohřešky, za které zaplatila góly. Krenželok v útočném pásmu odstavil od puku Výborného a tahem zavěsil. V 13. minutě si celá pětka špatně rozebrala hráče před brankou a neobsazený Burger nedal Málkovi šanci.

Hosté se nepříznivému scénáři nepostavili ani náznakem. Uhýbali v osobních soubojích a jejich nedostatky ve středním pásmu byly vodou na mlýn vítkovických nájezdníků. Ti ve druhé části plzeňskou obranu úplně rozvrátili. Káňa své sólo zakončil ještě nepřesnou střelou, pak ovšem domácí vyhnali dvěma využitými přesilovkami nešťastného Málka na střídačku.

Bránící kvartet nejprve vyšachovala Šimíčkova formace s finálním střelcem Irglem. Matějovského vrátil z trestné lavice do hry dokonce už za dvanáct sekund Kropáč, který bez přípravy procedil puk pod padajícím Málkem a radoval se z prvního gólu ve vítkovickém dresu.

Málkův náhradník Jež vydržel s čistým štítem pouze devatenáct sekund. Chuťovku utkání servíroval Procházkův útok, který po ladné kombinaci proměnil plzeňské zadáky v solné sloupy a Ivan Padělek trefou do prázdné branky dostal tribuny do návalů euforie.

Plzeň byla dvě třetiny prakticky bez příležitosti, přesto Aleš Padělek na začátku třetí části zaznamenal alespoň čestný úspěch a vyrovnal skóre svého střeleckého souboje s bratrem Ivanem. Jinak hosté nezlobili. Domácí vytrvali v tlaku, ale z mnoha šancí se ujala jen Šimíčkova dorážka. Proti odevzdaném soupeři si i tak vytvořili letošní střelecký rekord.

Vítkovice Steel - Lasselsberger Plzeň 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Krenželok (S. Hudec), 13. Burger (J. Štefanka, Krenželok), 28. Irgl (Hubáček, Šimíček), 36. Kropáč (Köhler), 36. I. Padělek (R. Procházka, Tomášek), 53. Šimíček - 43. A. Padělek (Adamský). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 4079.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, Hudec, R. Polák, Dresler, Jurečka, od 42. navíc Gulaši - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, R. Procházka, Tomášek - Kropáč, Káňa, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Plzeň: Málek (36. Jež) - Nedoma, Trnka, Jindřich, Štěpánek, Cartelli, Výborný, Šmarda, od 21. navíc Dobrovolný - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - D. Moravec, Šindel, Matějovský - Důras, Kepl, Kocák. Trenéři: Sýkora, Rulík, Kampf.