Souboj o druhé místo mezi Znojmem a Zlínem skončil remízou 1:1

ZNOJMO

Remízou 1:1 skončil v jihomoravském derby mezi Znojmem a Zlínem souboj o druhé místo v tabulce hokejové extraligy, které si tak udrželi domácí Orli. Zlín vedl od 31. minuty brankou, kterou vstřelil v oslabení Rachůnek. Znojmo, které už v deseti zápasech po sobě neprohrálo, srovnalo sedm minut před koncem, gól dal Jareš.

Precizní výkony obou brankářů zlínského Igora Murína a domácího Jiřího Trvaje dominovaly úvodní třetině, v níž sice mělo Znojmo díky třem přesilovým hrám herní převahu, chyběla ale větší pohotovost v zakončení. Také tým Hamé hrál dvakrát v početní výhodě, vedl si ale stejně jako domácí mužstvo bez kýženého číselného efektu.

Domácí trenér Hořava zredukoval od druhé třetiny sestavu pouze na tři útočné řady. Znojmo ožilo, hrálo podstatně rychleji a dostávalo se často ke střelbě. Pozorný Murín však stačil pochytat střely od modré čáry i dorážky z bezprostřední blízkosti. Pokud se už domácím střelcům nabídla možnost odkryté části branky, nedokázali ji využít. Největší naději otevřít skóre měl ve 24. minutě po Uramově uvolnění Mikulík, jenž ale z kroku minul branku.

Na jedinou přesilovou hru v prostřední části ale Znojmo doplatilo. V 31. minutě využil chybu Orlů v rozehrávce Vosátko, založil bleskový protiútok přes Záhorovského a sólo od půlicí čáry zakončil bývalý útočník Znojma Rachůnek, který překonal Trvaje. Po vedoucí brance se tým Hamé vrátil k precizní obraně, s kterou si soupeř neuměl poradit.

Ani v závěrečné třetině se průběh utkání příliš nezměnil. Na výkonu Orlů byla sice patrná snaha o vyrovnání, ovšem brankář Murín domácímu náporu dlouho odolával. Pod tlak dostávala Zlín hlavně první útočná řada Mikulík, Pucher, Uram. Tlak Orlů ještě vzrostl v závěrečných deseti minutách, kdy se Zlín dostával jen s obtížemi z vlastního obranného pásma.

Překonat Murína se podařilo poprvé a naposledy až sedm minut před koncem obránci Jarešovi, který našel střelou z patnácti metrů skulinu v brance soupeře. V závěru normální hrací doby ještě Murín kryl 36 sekund před koncem třetí třetiny Eratovu střelu a v poslední sekundě i Dopitovu dělovku. Vítěze neurčilo ani prodloužení.

Znojemští Orli - Hamé Zlín 1:1 po prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 53. Jareš (Plášek, Heš) - 31. Rachůnek (Záhorovský, Vosátko). Rozhodčí: Rejthar - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 2:4, navíc Uram (Znojmo) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4600.
Znojmo: Trvaj - Mojžíš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Šmach - Mikulík, Pucher, Uram - Ondřej, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Beroun - Kraus, Tatarčík, Erat. Trenéři: Hořava a Votruba.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Houdek, Nosek, Malinský, Galvas, - Rachůnek, Král, Melenovský - Okál, M. Čech, Záhorovský - Mokrejš, Kristek, Jenáček - Barinka, Kovář, Pištek. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.