Rejthar neuznal Vsetínu tři góly, Třinec vyhrál 4:0

Vsetínské čekání na první vítězství v sezóně hokejové extraligy pokračuje. V duelu nových trenérů na Valašsku uspěl třinecký Jiří Juřík, jehož tým v duelu dvou nejhorších týmů soutěže zvítězil 4:0. Domácí pod vedením nově složené trenérské dvojice Kopřiva, Vlach sice třikrát překonali Biegla, ani jeden gól jim ale sudí Rejthar neuznal.

Roman Stantien (vlevo) v dresu Vsetína

Po opatrném začátku sice jako první zahrozil domácí Janků, ovšem skóre se měnilo po akci hostů. Hned v první přesilové hře střelu Paroulka dorazil za záda Altrichtera Pletka. Valachy gól zaskočili a prakticky do přestávky se ani jednou nedostali do vyložené šance. Naopak na druhé straně mohl zvýšit náskok Třince Vítek.

Po změně stran Vsetín přidal na důrazu, ale kromě přesilových her ze své územní převahy nedokázal vytěžit. Domácí diváci se poprvé radovali z gólu v síti Biegla ve 28. minutě, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebyl uznán. Ani úspěšný zásah Radima Hrušky o 38 vteřin později nebyl označený za regulérní.Rejthar po konzultaci s čárovými rozhodčími branku neuznal pro předchozí přihrávku rukou.

Třetí neuznaný gól

Hosté se po většinu času úspěšně bránili a nebezpeční byli zejména z rychlých protiútoků. Po jednom z nich ve vlastním oslabení ujel Hašek a po faulu Poláška měl Třinec výhodu trestného střílení. Peterek však nabídnutou výhodu nevyužil, kdy trefil připravenou lapačku Altrichtera.

Hořkou pilulku v podobě třetího neuznaného gólu v rozmezí osmi minut museli domácí hráči spolknout ve 36. minutě - Nedbálkovo nahození skončilo překvapivě za zády Biegla, ale podle Rejthara bylo v rozhodujícím momentu opět vsetínský hráč v brankovišti. Psychicky nahlodané Valachy mohl poslat do kolen Polanský, bekhendův pokus zlikvidoval ležící Altrichter.

Biegl udržel první nulu v sezóně

V úvodu závěrečné třetiny měl Vsetín výhodu 99 vteřin trvající přesilové hry 5 na 3. Tlak si domácí vytvořili, ale Biegla z bezprostřední blízkosti neohrozili. A tím se jejich naděje na body zlomily.

Krátce potom totiž přišel druhý, rozhodující úder Třince. V úvodu 46. minuty opět přesně dorážel Pletka. Za necelé dvě minuty hosté po Tesaříkově tvrdé střele podruhé využili přesilovku a poté zcela ovládli hru. Do konce se ještě střelecky prosadil Skořepa po přečíslení, přičemž Oceláři ještě zahodili řadu slibných šancí.

Vsetínská hokejová - Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Pletka (Paroulek, Tesařík), 46. Pletka (Paroulek, Tesařík), 47. Tesařík (Kroupa, Paroulek), 52. Skořepa (Vítek, Hunkes). Rozhodčí: Rejthar - Šátava, Pešek. Vyloučení: 6:9, navíc Výtisk (Třinec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2890.
Vsetín: Altrichter - Kučný, Bauer, Nedbálek, Horák, Hrabal, Chmelíř - Jenáček, Stantien, Demel - Gorev, Květoň, Polášek - Janků, R. Hruška, Dubec, od 50. navíc Valko. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Všetečka - Paroulek, Skořepa, Pletka - Martynek, Peterek, Hašek - Vítek, Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Marek.