Liberec se proti Zlínu poprvé v sezóně trefil a remizoval 1:1

Hokejisté Liberce ani v sedmém vystoupení na domácím ledě nenašli přemožitele, když jejich duel se Zlínem skončil remízou. V urputné a nervózní bitvě od počátku dominovali brankáři na obou stranách.

Hostující Murín si v první třetině poradil se jasnými šancemi Vaice i V. Nováka. Libereckému Hniličkovi pomohla při samostatném nájezdu Richarda Krále horní tyčka, ale krátce před pauzou ho při hře čtyř proti čtyřem šťastnou trefou do růžku překonal obránce Vosátko.

Domácí se dočkali vyrovnání až ve druhé části zásluhou bekhendového zakončení agilního Vampoly. V závěru druhé třetiny přišel tým Hamé o nejproduktivnějšího hráče R. Krále, který po nedovoleném zákroku na Dernera musel předčasně do kabin.

Slibnou možnost pětiminutové přesilovky ale Liberci záhy překazilo zbytečné vyloučení. Oba celky ve třetím dějství zrazovala nepřesnost v koncovce. Přesto mohl v oslabení rozhodnout domácí Hlavačka, který v 58. min. napálil puk od modré do horní tyčky. Prodloužení začal Zlín přesilovkou pěti proti třem a v samotném finiši se neujala ani početní výhoda Liberce.

Bílí Tygři Liberec - Hamé Zlín 1:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávka: 34. Vampola - 19. Vosátko (Hamrlík). Rozhodčí: Skoupý - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 10:7, navíc Král (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4152.
Liberec: Hnilička - Jiruš, J. Moravec, Holub, Richter, Hlavačka, Krstev, Derner - Vaic, Šachl, V. Novák - Víšek, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Rataj, Tomajko - Pabiška, Plodek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Kristek, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Špilár, Záhorovský, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.