Hokejisté Sparty dokázali jako první vyhrát v Budějovicích

Hokejisté pražské Sparty porazili v 18. extraligovém kole České Budějovice 3:1 na jejich ledě a stali se tak prvním týmem, který v letošní sezoně na jihu Čech uspěl. Domácí přitom byli do poloviny utkání lepším mužstvem, ale ze svého tlaku vytěžili jediný gól. Poté převzala iniciativu Sparta, rychle otočila stav a ukončila devítizápasovou neporazitelnost domácích.

Dvě Tonovy branky v rozmezí necelých tří minut rozhodly o obratu a těsném vítězství Pražanů, kteří jako první v této sezóně na jihu Čech vyhráli.

Jihočeši se přitom ujali vedení. Hosté sice přežili několik vyloučení a poté dokázali soupeře sevřít, jenže po nečekaném odrazu puku do brankoviště Sparty překonal Schwarze svou první trefou v extralize Hanzal. Až do konce druhé třetiny byli Jihočeši lepším týmem, jenže už se nedokázali prosadit proti defenzívě hostí.

Sparta udeřila v úvodu třetí dvacetiminutovky. Ton nejprve potrestal chybu budějovických beků a o tři minuty později se protáhl na modré kolem domácích hráčů a proměnil průnik střelou mezi Turkovy betony. Skóre zápasu završil v poslední minutě od vlastní střídačky do prázdné českobudějovické branky Štrba.

Milan Kupka, asistent trenéra Č. Budějovic: "Když jsme měli tlak, padali nám hráči Sparty obětavě do střel."

Jaromír Šindel, trenér Sparty: "Přijeli jsme sem s tím, že se zaměříme na obranu. Naše taktika vyšla."

České Budějovice - Sparta Praha 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. J. Hanzal (Krátoška, Hřebejk) - 44. Ton (Černošek), 47. Ton (Chabada, J. Straka), 60. Štrba. Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 6240.
České Budějovice: Turek - Kotaška, Kutlák, Harant, Gřegořek, Vydarený, Mucha, Posmyk - Veselý, Hübl, Sailer - Hudec, Kopecký, Brabenec - M. Hanzal, Vak, Kotrla - J. Hanzal, Krátoška, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Sparta Praha: Schwarz - Toman, Jan Hanzlík, Dobroň, O. Malinský, Černošek, Nikolov - O. Kratěna, J. Straka, Chabada - Štrba, Sivek, Havelka - Ton, Marek, Vopat - Netík, Špaňhel, D. Vrbata. Trenéři: Jaromír Šindel, Doležal, Volek.