Kladno opět spokojené, porazilo Spartu

KLADNO

Sérii pěti zápasů bez výhry přerušili hokejisté Kladna, byť v úterý porazili Spartu až v prodloužení. Matné hosty držely ve hře zákroky brankáře Břízy. Nejprve po kiksu Stehlíka vychytal sólo Bílka, pak dvakrát Kallu a při akci téhož hráče zakončené Hornou, zastavila puk tyčka.

To už ale hosté vedli, i když ve hře dopředu byli hodně ustrašení. Nicméně po přihrávce Sivka od levého mantinelu mezi kruhy hostující Netík, ač tísněn Zemanem, mířil přesně.

Sparta v druhé části zase sázela na obranu, jen výjimečně vyrážela na zteč Lvovy branky. Ten byl dlouhé minuty bez práce. Blýskl se po kiksu Evana, kdy lapil sólo Kratěny. Kladno srovnalo po chytré zadovce Gardoně, který střelu Ševce vrátil mezi kruhy před odkrytou branku M. Procházkovi.

Jeho následný brejk zastavil Nikolov podseknutím, ale domácí přesilovku nevyužili, stejně tak dvě ve třetí části. Sparta ve třetí vyložené šanci neuspěla díky pozornosti beka Ševce: po střele Netíka Lvem sražený puk mířící do branky stačil vyhodit.

Prodloužení nabídlo ještě více defenzivy. Až 42 vteřin před jeho vypršením najel Gardoň mezi zkoprnělé obránce Sparty, před Břízou si dovolil zastavit a z místa blafákem rozhodl.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Spartu jsme přehrávali. Po dlouhé době jsme spokojení."

Jaromír Šindel, trenér Sparty: "Od druhé části byli kladenští útočníci agresivnější a ty naše přehrávali na puku, to rozhodlo."

Rabat Kladno - Sparta Praha 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Martin Procházka (Gardoň, Ševc), 65. Gardoň (Zeman) - 14. Netík (Sivek, Vopat). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2902.
Kladno: Lev - Ševc, Evan, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Michael Frolík, Gardoň, Martin Procházka - Bílek, Huml, Tlustý - Horna, Zajíc, Kalla. Trenér: Müller a Tatíček.
Sparta: Bříza - Toman, Stehlík, Černošek, Nikolov, Dobroň, O. Malinský - O. Kratěna, J. Straka, Chabada - Ton, Štrba, Havelka - Špaňhel, Sivek, Vopat - Netík. Trenéři: Šindel, Doležal a Volek.