Zlín si v duelu s Litvínovem spravil chuť

ZLÍN

Mužstvo Hamé složilo v úterý reparát za krutou porážku v Karlových Varech, na výhru se ale pořádně natrápilo. Skóre otevřel svým prvním ligovým gólem zlínský junior Kubiš, jenž po předchozím obléhání litvínovské branky dorazil puk za Fialova záda.

Domácí byli i nadále aktivnější, ale hosté jim statečně vzdorovali a nepříjemně doráželi na Murína, zejména při přesilovkách. Početní převahu však nakonec zúročil Zlín, když Malinského střelu od modré Král podruhé usměrnil do litvínovské sítě. Už za půl minuty však Severočeši kontrovali po nechytatelné dělovce Brandy pod víko Murínovy svatyně a výsledek byl stále na vážkách.

Závěr se změnil v nelítostný boj muže proti muži, v němž nad útočnou snahou soupeřících týmů dominovaly výkony obou brankářů. V poslední minutě se Litvínovští odhodlali k power-play, ale půl minuty před koncem poslal kotouč Rachůnek do jejich opuštěné branky a ukončil snahu hostů o vyrovnání.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Litvínov potvrdil stoupající výkonnost a body nás stály hodně sil. Škoda, že jsme ihned po druhé brance inkasovali a přišli tak o klid do další části zápasu."

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Vyrovnané a velmi kvalitní utkání, v němž rozhodl větší důraz Zlína před oběma brankami. Navíc dokázal zúročit i svoji přesilovku."

Hamé Zlín - Chemopetrol Litvínov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Kubiš (Mokrejš), 29. Král (J. Malinský, Okál), 60. Rachůnek (Král) - 30. Branda (Benda, Morava). Rozhodčí: Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4181.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Špilár, Leška, Záhorovský - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Mokrejš, Kristek. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Litvínov: R. Fiala - Poživil, Gýna, Punčochář, Morava, Pojkar, Skuhrovec, Szakál - Zadina, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Gombár - Balázs, Petružálek, Prorok - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.