Vítkovice porazily vysoko Litvínov

Lehce bruslící i kombinující hokejisté Vítkovic uštědřili v pátek nečekaně vysokou porážku Litvínovu. Větší útočnou aktivitou si vybojovali už v úvodní čtvrthodině dvoubrankový náskok. V litvínovské síti nejprve skončila Köhlerova střela z úhlu a o deset minut později se dorážkou prosadil J. Štefanka.

Gólman Pinc 17 vteřin před první pauzou kapituloval po Reichlově blafáku a snížení stavu nabudilo domácí, kterým ale agresivnější pojetí vydrželo jen do poloviny druhé části.

Pak hosté získali znovu navrch díky kuriózní trefě M. Tomáška, který doklepl za Fialova záda puk odražený od zadního plexiskla. Vítkovice navíc s přehledem využily početní výhodu pěti proti třem.

V závěrečné třetině neodolal ofenzivě ostravských hráčů ani nový muž v litvínovské brance Horčička, zapůjčený na střídavý start z prvoligového Chomutova.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Soupeři jsme v první třetině nabídli po chybách dva góly. Naděje na dobrý výsledek trvala za stavu 1:2 jen krátce, po většinu zápasu jsme byli horším týmem."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Tým podržel brankář Pinc. Pozitivní je, že se o střelecký účet podělily všechny čtyři pětky."

Chemopetrol Litvínov - Vítkovice Stell 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Reichel (Kubinčák), 59. Kubinčák (Poživil) - 5. Köhler (Kropáč), 15. J. Štefanka, 32. Tomášek (R. Polák, Burger), 35. Philipp (Burger, Šimíček), 45. Irgl, 60. R. Proch /KJropáč). Rozhodčí: Trombík - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:4, navíc Kuboš (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3425.
Litvínov: R. Fiala (41. Horčička) - Skuhrovec, Pojkar, Morava, Punčochář, Gýna, Poživil, Ťupa - Zadina, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Trávníček - Balázs, Petružálek, Prorok - Šaffer, Sklenička, Gombár. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, Hudec, Dresler, Jurečka, R. Polák - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Káňa, Hulva, Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.