Pardubice po dlouhé době uspěly doma

PARDUBICE

Návrat do svého bývalého celku oslavili v pátek pardubičtí Adam Svoboda a Petr Sýkora vítězstvím a na led ČEZ Areny tak opět létaly perníčky. Oba týmy měly po reprezentační přestávce takovou chuť do hokeje, že už při rozbruslení rozbily ranami plexiskla za oběma brankami.

Pardubice se podle slov svých trenérů během pauzy věnovaly zakládání útoků, ale v úvodu zápasu to nebylo znát ani trochu, právě přechod přes střední pásmo pro ně byl nepřekonatelným problémem.

V úvodní části byl poměr vyloučených 0:4, ale o žádných velkých šancích domácích, kterým se ve čtvrtek dlouhodobě zranil útočník Rolínek, se hovořit nedalo.

Radostněji se zaplněnému pardubickému stadiónu dívalo na druhou třetinu. Ve 27. minutě ujel Tvrdík a prudkou ranou nad Trvajovu vyrážečku ukončil pardubické střelecké trápení, zanedlouho se po svém návratu z trestné lavice zapojil do útočné akce Korhoň a i on znojemského gólmana překonal.

Druhá polovina zápasu se hrála převážně před Svobodou, ale ten nestačil reagovat pouze na dorážejícího Puchera, naopak při Pláškově pokusu se blýsknul skvělým přesunem napříč brankou. Ke srovnání nevedl ani dlouhá power-play Orlů.

Moeller Pardubice - Znojemští Orli 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Tvrdík (Novotný, Čaloun), 32. Korhoň (Snopek) - 37. Pucher (Erat). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 9104.
Pardubice: Svoboda - Snopek, Čáslava, Novotný, Linhart, Havíř, Mudroch - P. Sýkora, Blažek, Hlinka - Čaloun, Tvrdík, Lubina - Kolář, Mikeska, Vorel - Mrázek, Cetkovský, Korhoň. Trenéři: V. Martinec a Šejba.
Znojmo: Trvaj - Čakajík, Mojžíš, Jareš, Heš, Němeček, Bičánek - Erat, Pucher, Ondřej - Beroun (22. Petrakov), Haman, Plášek - Mikulík, Ludvík Uram. Trenéři: M. Hořava a Votruba.