Litvínov podruhé za sebou nevstřelil gól

Posedmé v řadě bodovali hokejisté Karlových Varů, když v úterním extraligovém duelu uhráli bezbrankovou remízu v Litvínově. Oba týmy upřednostňovaly defenzivu a s přehledem jim zachytali gólmani R. Fiala a Mensator. Litvínov vyšel podruhé po sobě střelecky naprázdno.

Největší šanci v první třetině promarnil domácí bek Gýna. V prostředním dějství Chemopetrolu nepomohla ke skórování ani 47 sekund trvající početní výhoda pěti proti třem.

Karlovarský gólman měl ve 35. min. štěstí, když Branda v přesilovce nedokázal dopravit puk do odkryté branky. A jelikož ve třetí části neuspěl při tutovce Reichel, Prorok nastřelil jen horní tyčku a hostující Kumstát neproměnil sólo, dospěl zápas do prodloužení.

Nastavená pětiminutovka nabídla více prostoru, a tím i malinko zajímavější hokej. Ale na bezbrankovém stavu nic nezměnila ani další litvínovská přesilovka.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Soupeřova obrana ve středním pásmu nám činila potíže. Nejlépe jsme odehráli třetí třetinu a mohou nás mrzet neproměněné šance."

Zdeněk Venera, trenér Karlových Varů: "Výsledek neodpovídá dění na ledě, protože zápasu by slušely aspoň nějaké góly. Brankáři však předčili útočníky."

Chemopetrol Litvínov - Energie Karlovy Vary 0:0 pp
Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Bez využití. Diváci: 2320.
Litvínov: R. Fiala - Punčochář, Pojkar, Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Bombic - Kubinčák, Reichel, Zadina - Branda, Prorok, Trávníček - Gombár, Petružálek, Balázs - Jeslínek, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Vary: Mensator - Duben, Krajíček, Němec, Ptáček, J. Polák, Ustrnul - Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech, Selingr - Pavelek, Bednařík, Tvrdek. Trenéři: Venera a Baďouček.