Zlín v repríze finále zastínil mistra

PARDUBICE

V úterní repríze finále minulého ročníku extraligy zlomili hokejisté Zlína vítězné tažení Pardubic. Hosté působili sehranějším dojmem a dokázali trestat chyby Východočechů, kteří se trápili žalostnou koncovkou. Hokejově nudná úvodní třetina nabídla minimum šancí.

DEFAULT TITLE

Hosté trpělivou hrou rozleptávali sebevědomí Východočechů, nejblíže ke skórování měl ve 20. min. Barinka po přihrávce Rachůnka, ale netrefil odkrytou branku.

Ve 24. min. gólman Svoboda podržel domácí při nájezdu Melenovského v oslabení a Hamé rázem narostla ofenzívní křídla. Nejprve promarnili dvojnásobnou početní výhodu, ale při vyloučení Cetkovského Leškova přihrávka našla mezi kruhy volného Okála, který střelou zápěstím otevřel skóre zápasu.

Blízko vyrovnání byl při první větší šanci domácích v 45. min. Kántor, ale přestřelil a o dvě minuty později Hlinka minul odkrytou svatyni Murína. V době narůstajícího tlaku Pardubic Kristek zvýšil vedení a následný blafák Krále v oslabení podtrhl tříbodový zisk hostů. Kántorův gól v dvojnásobné přesilovce již přišel až pozdě.

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Odehráli jsme špatné utkání, vrchol nezdaru se projevil v přesilovkách. Chyběl nám větší důraz, propadli jsme v koncovce."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Hamé: "Jsme rádi za tři body. Vyhráli jsme zaslouženě, připravili si i více šancí než domácí."

Moeller Pardubice - Hamé Zlín 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 58. Kántor (Tvrdík) - 34. Okál (Leška, Melenovský), 54. Kristek (Zubíček), 55. Král. Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:11, navíc Čech (Zlín) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení 0:1. Diváci: 8476.
Pardubice: Svoboda - Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner - P. Sýkora, Blažek, M. Hlinka - Čaloun, Tvrdík, Lubina - Kolář, Mikeska, Vorel - Mrázek, Cetkovský, Korhoň. Trenéři. Martinec a Šejba.
Zlín: Murín - Blaťák, Galvas, Hamrlík, Houdek, J. Malinský, Nosek, Vosátko, Zubíček - Okál, Leška, Melenovský - Kristek, Král, Špilár - Kubiš, Záhorovský, Piluša - Barinka, M. Čech, Rachůnek. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.