Hokejisté Slavie vyhráli pod dvou letech ve Vsetíně

VSETÍN

Ztráta koncentrace a chyba Luži s Bolfem se krutě vymstila v závěru první třetiny hokejistům posledního Vsetína. Místo aby odjeli do kabin s dvoubrankovým náskokem, dovolili Slavii v čase 20:00 snížit a nastartovat obrat v zápase.

Úvod ovšem vyšel domácímu outsiderovi parádně. Po gólu Roba a přesilovkové trefě Bauera dokonale zaskočil favorita, který i přes šťastné snížení střídal gólmana Fraňka a po pauze s Hronkem v brance zahájil tažení za vítězstvím.

O vyrovnání se postaral v početní výhodě Bednář, kterému puk bruslí přikopl Duda. Vítězný úder zasadili Pražané soupeři krátce po polovině třetí třetiny. Akci aktivního Dudy zakončil nadvakrát přes ležícího Hoviho pohotový Vlasák. Výhru si v závěru Slavia v klidu pohlídala.

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Eliminovali jsme útočnou sílu Slavie, ale nakonec z toho nic nebylo. Soupeř byl zkušenější a někteří naši hráči na to prostě nemají."

Vladimír Růžička, trenér Slavie: "Naštěstí jsme Vsetínu dali gól do šatny. Pak už jsme spoléhali na brejky. "

Vsetínská hokejová - Slavia Praha 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Rob (Stantien, Valko), 10. Bauer (Janků) - 20. Graňák (Vlasák), 35. Bednář (Duda, Beránek), 51. Vlasák (Duda, Sup). Rozhodčí: Blecha - Čech, Chytil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2458.
Vsetín: Hovi - Ponomarev, Augusta, Bauer, Horák, Luža, Bolf - Valko, Stantien, Rob - Janků, Steiner, Jenáček - Květoň, R. Hruška, O. Hruška - Dubec, Duba, Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Slavia: Franěk (21. Hronek) - Kadlec, Drtina, J. Novák, Žižka, Kolařík, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Dlouhý, L. Havel - Červenka, Vondrka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.