Sparta díky čtyřgólové smršti v druhé části pokořila Litvínov

Hokejisté pražské Sparty porazili v utkání 27. kola extraligy díky čtyřem gólům v druhé třetině předposlední Litvínov 5:1. Kouč František Výborný, který v reprezentační pauze nahradil Jaromíra Šindela, se tak dočkal první výhry před vlastním publikem. Sparta nastoupila s obráncem Vykoukalem, který se vrátil po operaci kolena do sestavy poprvé od 18. září.

První třetina přinesla hokejovou nudu bez náznaku šance, v prostřední části ale domácí smetli Severočechy z ledu. Přesto přineslo druhé dějství sparťanským koučům vrásky. Po dlouhodobé rekonvalescenci kolene se vrátil do sestavy zkušený bek Vykoukal, ale na ledě vydržel jen několik střídání a v úvodu druhé třetiny odkulhal do kabiny.

Paradoxně právě po tomto smolném momentu se domácí rozstříleli. Definitivně odpor Litvínova zlomili sparťané během 40 vteřin. Za krvavý faul na Nikolova byl vyloučen na 22 minuty Jeslínek, obě části přesilové hry domácí využili a utekli na čtyřgólový rozdíl.

Ozdobou zápasu pak byla pátá branka, při níž si dvojice Ton-Marek nádherně vychutnala gólmana Jarinu. Moravovo snížení už jen zkazilo Břízovi radost z možného čistého konta.

Sparta Praha - Chemopetrol Litvínov 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Sivek (Chabada, Stehlík), 31. Štrba (Marek), 34. Netík (Stehlík, Ton), 35. Sivek (Chabada, Netík), 42. Marek (Ton) - 50. Morava (Trávníček). Rozhodčí: Bolina - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 3827.
Sparta: Bříza - Stehlík, Nikolov (38. O. Malinský), Vykoukal (23. Toman), Černošek, Dobroň, Jan Hanzlík - O. Kratěna, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Netík, Kašpařík, Vopat - Špaňhel, J. Straka, Havelka. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Litvínov: Jarina - Punčochář, Gýna, Morava, Ťupa, Poživil, Bombic, Pojkar - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Branda (21. Petružálek), Trávníček - Zadina, Jeslínek, Gombár - Balázs, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.