Souboj brankářů vyhrály Vítkovice

V taktické bitvě gólmani zastínili střeleckou potenci útočníků, Pinc si pak připsal třetí čisté konto sezóny.

Oba měli více práce jen při početním oslabení. Kolář sám mezi kruhy nepřesně zakončil, a neujala se ani Jasečkova dělovka ve dvojnásobné početní výhodě. P. Sýkora v přesilovce ve slibné šanci trefil jen tyč Pincovy svatyně.

Hosté dokonale ničili kombinační souhru Pardubic v zárodku, šancí ke vstřelení gólu bylo jako šafránu na obou stranách. V 26. min. Burgerův blafák Svoboda spolehlivě kryl, hra se kouskovala a přibývalo vyloučených. Útočníkům chyběla finální přihrávka či větší klid v koncovce. Jediný gól zápasu zařídil Procházka dorážkou po nájezdu Kropáče ve 42. minutě.

Pardubice v závěru utkání zvýšily obrátky, ale Kolář zblízka přestřelil. V dramatickém závěru Vítkovice nepustily domácí do trvalejšího tlaku a s přehledem hubené vítězství uhlídaly i přes téměř minutovou power-play domácích.

Jiří Šejba, asistent trenéra Pardubic: "Přes dobře bránícího soupeře jsme se jen těžko prosazovali, 21 střel za zápas dokresluje naši střeleckou nemohoucnost. Souhra našich přesilovek byla též žalostná." Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Předvedli jsme skvělý taktický výkon směrem od zadu. Mohli jsme rozhodnout i dříve po několika nájezdech, s šesti body za víkend jsme maximálně spokojeni."

Moeller Pardubice - Vítkovice Steel 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávky: 42. R. Procházka (Köhler, Kropáč). Rozhodčí: Minář - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:9, navíc Káňa (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7768.
Sestavy:
Pardubice: A. Svoboda - Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner - P. Sýkora, Blažek, Hlinka - Čaloun, Tvrdík, Lubina - Kolář, Mikeska, Vorel - Šeda, Cetkovský, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Dresler, R. Polák, Gulaši - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Káňa, Hulva, Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.