Budějovice doma zdolaly Třinec

Z úvodního náporu vytěžili domácí jen jednu branku. O těsné vedení je navíc vteřinu před koncem jejich přesilové hry připravil Skořepa.

Chvíli se zdálo, že hosté zápas otočí. Ale pak předvedl skvělé sólo od branky k brance přes tři hráče kapitán domácích Sailer a Skořepa ho hákoval. Za osm vteřin domácí přesilovou hru Kutlákem střelou od modré čáry využili.

V poslední minutě druhé třetiny přidali domácí ještě dva krásné góly a zápas byl rozhodnutý. I když Třinečtí v poslední části snížili, České Budějovice je už k ničemu nepustily.

Milan Kupka, asistent trenéra Budějovic: "Vítězství jsme dosáhli vůlí a takový zápas je pro nás určitě hodně cenný." Jiří Juřík, trenér Třince: "Soupeř nás přehrál ve všech činnostech. Dělali jsme hrubé chyby, které zápas rozhodly."

České Budějovice - Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Hřebejk (Kopecký), 36. Kutlák (Sailer), 40. Posmyk (M. Hudec, Vak), 40. Sailer (Kutlák) - 26. Skořepa (Huna), 47. Hašek (Kudrna, Peterek). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1 Diváci: 3089.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Kutlák, Mucha, Vydarený, Jindra - Veselý, Krátoška, Brabenec - Šimánek, Hübl, Sailer - M. Hudec, Vak, Kotrla - Mertl, Kopecký, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka
Třinec: Biegl (41. Vojtek) - Hunkes, Pácal, Tesařík, Výtisk, Kroupa, Chmelíř, Jurdič - Kudrna, Peterek, Hašek - Huna, Skořepa, Fabuš - Tomas, Martynek, Paroulek - Bordowski, Polanský, Pištek. Trenéři: Juřík, Daneček a Mach.