Zlín rozhodl v závěru

ZLÍN

Zlín využil už podruhé během tří dnů výhodu vlastního ledu, ale rozhodl o tom až v závěrečné části zápasu. Proti Plzeňským bez Málka začali domácí až příliš bohorovně, a tak dlouho si prosili o gól, až ho dostali. Moravcovu tutovku zlínský gólman Murín ještě zneškodnil, ale proti Padělkově přehození zblízka byl už bezmocný.

Po první přestávce sáhli trenéři domácích do sestavy, ale k velkému zlepšení to nevedlo. Vyrovnal až Král po samostatné akci ve vlastním oslabení, jinak vyšli Zlínští zcela naprázdno. Do vedení je poslal až jejich nejproduktivnější obránce Vosátko po ukázkové spolupráci s Čechem a klid do řad domácích přinesl až Martin Čech, který dostal nahrávku mezi kruhy a překonal bezmocného Ježe. Tři minuty před koncem přidal Rachůnek ještě čtvrtý gól a končilo se opět za spontánního potlesku diváků.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Výsledek je pro nás hodně lichotivý a Plzeň by si zasloužila lepší. V úvodu nás přehrávala, všude byla dřív a góly jsme začali střílet až v poslední třetině." Marek Sýkora, trenér Plzně: "Domácí nás možná trochu podcenili, ale Jež nahradil velmi dobře Málka. Hra nebyla zdaleka tak jednoznačná, jak by napovídal výsledek zápasu."

Hamé Zlín - Lasselsberger Plzeň 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 35. Král, 48. Vosátko (Martin Čech), 54. Martin Čech (Barinka), 57. Rachůnek (Martin Čech) - 8. A. Padělek (Vobořil). Rozhodčí: Konc (SR) - Michal Čech, Chytil. Vyloučení: 8:11, navíc Adamský (Plzeň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4432.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek - Okál, Leška, Melenovský - Špilár, Král, Kristek - Barinka, Martin Čech, Rachůnek - Kubiš, Záhorovský, Piluša. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Plzeň: Jež - Cartelli, Výborný, Vobořil, Jindřich, Nedoma, Mazanec, Pulpán, Štěpánek - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Koukal, Adamský - Látal, Tvrdoň, Vítek. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.