Mensator podržel Vary

KARLOVY VARY

Karlovy Vary dokázaly po delší době znovu naplno bodovat, a to zejména zásluhou výtečného výkonu brankáře Mensatora, který si v hektické třetí třetině připsal nevídaných 24 zákroků.

Útočné pojetí hokeje vydrželo oběma týmům jen v první třetině. Později už byl k vidění pouze boj s množstvím nepřesností. Domácí se dostali rychle do vedení zásluhou šikovného Procházky. Hráče z pole ale zcela převyšovali oba gólmani. Znojemský Trvaj se blýskl zákrokem vyrážečkou proti Skuhravého dělovce, na druhé straně zase několikrát zachránil Mensator. Třetí část byla ve znamení drtivého tlaku Znojma. Západočeši však svou svatyni uchránili a v závěru potvrdil jejich vítězství do prázdné branky Kumstát.

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "V první třetině jsme měli šance na zvýšení vedení. Nakonec se k nám přiklonilo i štěstí." Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Měli jsme slabší začátek, kdy nás Vary přehrávaly. Po té jsme se zlepšili, ale bohužel jsme stále impotentní v zakončení."

Energie Karlovy Vary - Znojemští Orli 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Milan Procházka (Selingr), 59. Kumstát (Duben). Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 2850.
Karlovy Vary: Mensator - Ptáček, Duben, Němec, Krajíček, J. Polák, Macholda - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Milan Procházka, Alinč, Selingr - Dvořák, Hurtaj, Pavelek. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš - Ludvík, Pucher, Mikulík - Uram, Dopita, Erat - Plášek, Haman, Ondřej. Trenéři: Hořava a Votruba.