Liberec prohrál v Kladně a přišel o vedení v extralize

KLADNO

Značně oslabené Kladno si v pátek vyšláplo na lídra extraligové tabulky z Liberce, brankář Orct si připsal druhé čisté konto sezóny. První třetina byla ve znamení vzájemného oťukávání, dramatický hokej se hrál až po přestávce.

DEFAULT TITLE

Do vedení dostal Kladno v polovině zápasu šikovnou teči Procházkovy střely rekonvalescent Gardoň, jenž nechal na trestné lavici Víška jen šest vteřin.

Inkasovaná branka nabrousila Bílým Tygrům útočné drápy, Orct se nestačil otáčet, když mu během půl minuty orazítkovali obě tyče Rataj a Krstev. Kladno však nápor soupeře přestálo, poklidný závěr chvílemi hodně nervózního utkání obstarali Kalla s Humlem.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Podali jsme výborný výkon, hráli jsme na tři pětky, takže byl zápas dost náročný."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Průběh zápasu příliš neodpovídá výsledku. Soupeř hrál s obrovským nasazením. Naše šance skončili na Orctovi, nebo jsme netrefili prázdnou bránu."

Rabat Kladno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Gardoň (L. Procházka, Špelda), 51. Kalla (Huml), 55. Huml (Kalla, Bílek). Rozhodčí: Jebavý - Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 2590.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, L. Procházka, Kolafa, Zeman, Špelda - Bílek, Huml, Kalla - Horna, Gardoň, Tlustý - Kucharczyk, Kazatel, Michael Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.
Liberec: Falta - J. Moravec, Jiruš, Krstev, Rýgl, Jiří Hanzlík, Richter - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Rozsíval, Pajič, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.