Slavia porazila Plzeň a udržela vedení

Vítězství nad Plzní udrželo hokejisty Slavie v čele extraligové tabulky, i když srdnatě bojující Plzeň v závěrečné třetině řádně ukrojila z jejich už tříbrankového náskoku.

Před dorážejícím Moravcem (vpravo) kontrolují situaci brankář Franěk a Josef Beránek.

Hosty ve hře držel Málek úspěšnými zásahy, kterých bylo celkem pětatřicet, přesto se domácí hned třikrát gólově prosadili. Poprvé to dokázal Duda při hře čtyři na čtyři, když dorazil do sítě střelu Žižky. Hned v první třetině měl pražský celek dvojnásobný počet střel a hosté jen zásluhou výtečného brankáře prohrávali pouze o gól.

Málek doslova čaroval při šancích Nováka, Bednáře, Beránka i Dlouhého. Recept na něj našel až Sup po přihrávce Dudy a spolupráce těchto dvou agilních útočníků přinesla po 72 vteřinách poslední části i další trefu do plzeňské sítě.

Vzápětí ale Moravec ukončil 129 minut trvající Fraňkovu neprůstřelnost a zápas spěl k dramatickému finiši, když plzeňský obránce Výborný využil přesilovku. Hosté se po střele Straky v 55. minutě dokonce už těšili z vyrovnání, ale nezvyklá dlouhá konzultace sudího s videem jim radost vzala. Efekt neměla ani power-play, naopak třináct vteřin před koncem se do opuštěné plzeňské branky trefil kapitán Beránek.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Soupeře jsme ze začátku přehrávali, ale za stavu 3:0 přišly lehkovážné chyby a nakonec musel tým výhru vydřít."

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Dvě třetiny jsme hráli mizerně, ale v závěru jsme sahali po bodu."

Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 9. Duda (Žižka), 36. Sup (Vlasák, Duda), 42. Sup (Duda), 60. Beránek (Vondrka) - 43. D. Moravec (Zelenka, Dobrovolný), 47. Výborný (Vorel). Rozhodčí: Bolina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 5440.
Slavia: Franěk - Kadlec, Drtina, J. Novák, Žižka, Kolařík, Graňák, od 23. navíc Žabka - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Kopecký, Dlouhý, od 23. navíc Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Plzeň: Málek - Cartelli (31. Štich), Dobrovolný, Pulpán, Trnka, Nedoma, Výborný - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Vorel - Důras, Šindel, Adamský - Tvrdoň, od 23. navíc Látal, Holý. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.