Souboj Litvínova s Třincem rozhodl gól Proroka v prodloužení

LITVÍNOV

Branka Ivo Proroka ve třetí minutě prodloužení rozhodla o vítězství hokejistů Litvínova nad Třincem. Ani třetí souboj Chemopetrolu s Oceláři v této sezoně se tak nerozhodl v normální hrací době, Severočeši se však podruhé radovali ze zisku dvou bodů.

Skóre otevřel hostující obránce Pácal při dvojité početní výhodě. Ještě před přestávkou ale ujel v oslabení Branda a předložil ideální přihrávku najíždějícímu Kubinčákovi, který vyrovnávacím gólem odčinil svoje předchozí vyloučení za nedovolenou manipulaci s kotoučem.

Na začátku druhé části vyfasovali Výtisk s Bombicem tresty do konce utkání po rvačce u třinecké střídačky. Hokejovější moment ale o chvíli později předvedl domácí Benda, když dorážkou dostal Severočechy do vedení. Hostující Kroupa ve 31. min. zasáhl tyčku, ale Třinec si po Skořepově zásahu v početní výhodě přece jen vynutil prodloužení.

V něm domácí přitiskli soupeře k Vojtkově brance a důslednou hrou potrestali Fabušův faul.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Vydřené vítězství nás stálo spoustu sil. Mužstvo nekleslo na mysli a moc si vážíme i druhého bonusového bodu."

Jan Daněček, asistent trenéra Třince: "Škoda, že nás rozhodčí nenechali hrát ve čtyřech v prodloužení. Vyhrát mohla obě mužstva, ale domácí byli šťastnější."

Chemopetrol Litvínov - Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Kubinčák (Branda), 28. Benda (Ťupa), 63. Prorok (Morava) - 12. Pácal (Peterek, Polanský), 47. Skořepa (Tesařík). Rozhodčí: Homola - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 9:11, navíc Bombic - Výtisk oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3115.
Litvínov: Jarina - Punčochář, Pojkar, Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Skuhrovec, Bombic - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Trávníček - Šaffer, Jeslínek, Sklenička - Zadina, Balázs, Gombár. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Třinec: Vojtek - Hunkes, Pácal, Tesařík, Výtisk, Chmelíř, Kroupa, od 41. navíc Hegegy - Huna, Skořepa, Fabuš - Kudrna, Peterek, Hašek (41. Pištek) - Tomas, Polanský, Martynek. Trenéři: Juřík, Daneček a Mach.