Litvínov v Plzni odpadl po druhém gólu

Teprve zlepšená hra plzeňských hokejistů v závěru druhé části a v celé třetí třetině a proměněné trestné střílení reprezentantem Moravcem zajistilo Západočechům tři body v úterním extraligovém duelu s Litvínovem.

Domácí hokejisté začali náporem, ale ten trval jen několik minut a při vyloučení Vítka inkasovali, když Trávníček tečoval Moravcovu střelu. Z domácích hokejek se pak vytratila jistota, opět se jim nedařila hra v přesilovkách, chybovali, ale toho hlavně nevyužil litvínovský Benda, který ač sám, plzeňského brankáře nepřekonal.

Prostřední část utkání začala sérií vyloučených na obou stranách a hostující Kubinčák trefil tyč Málkovy branky. Když už potřetí seděl na trestné lavici plzeňský Vítek, ujeli jeho spoluhráči Vorel se Zelenkou a druhý vyrovnal. V závěru této dvacetiminutovky hostující Branda před Málkem neuspěl a z protiútoku dal druhou domácí branku Kracík.

Když na začátku třetí části dozníval plzeňský nápor, vyhodil litvínovský Punčochář puk rukou z prázdné branky a nařízené trestné střílení proměnil Moravec ve třetí gól. Hosté se už pak nevzpamatovali a dohrávali v útlumu.

Radek Kampf, asistent trenéra Plzně: "Hosté třikrát za sebou neprohráli, nastoupili sebevědomě a dobře bruslili. V poslední třetině jsme měli ale více sil a vytvořili si šance."

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Dvě třetiny jsme se drželi, po druhém gólu jsme ale odpadli. Trestné střílení bylo hřebíčkem naší prohry."

Lasselsberger Plzeň - Chemopetrol Litvínov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Zelenka (Vorel), 40. Kracík (Vorel), 45. D. Moravec z trest. střílení - 8. Trávníček (Ťupa, Morava). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 9:11. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4352.
Plzeň: Málek - Štich, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Pulpán, Výborný, Vaněček - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Šindel, Adamský - Tvrdoň, Vorel, Vítek. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Litvínov: Jarina - Punčochář, Gýna, Ťupa, Morava, Poživil, Bombic, Pojkar, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Trávníček - Zadina, Balázs, Gombár - Šaffer, Sklenička, Jeslínek. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.