Litvínov porazil v prodloužení Znojmo

LITVÍNOV

Až nastavení rozhodlo páteční extraligový duel na severu Čech, v němž Litvínov přivítal na svém ledě Znojmo. A z prodloužení uplynulo jen dvanáct vteřin, když domácím zajistil druhý bonusový bod zajistil zkušený Prorok.

Oběma celkům scházelo kromě většího nasazení a invence i důraznější a přesnější zakončení, což se promítlo i do skóre průměrného zápasu.

V 5. min. litvínovský gólman Jarina zneškodnil Hamanovu šanci. Vzápětí na opačné straně Kubinčákův průnik v přesilovce vyřešil pozorný Trvaj. V závěru první třetiny Znojmo promarnilo 27 vteřin trvající početní výhodu pět na tři, když na trestné lavici pykali Benda s Reichlem.

A krátce po návratu prvně jmenovaného hráče na led chladnokrevně ujel Trávníček a deset vteřin před přestávkou dostal Litvínov do vedení. Hosty to však nedeprimovalo.

V prostředním dějství se hlavně při početních výhodách tlačili před Jarinu, ale vyrovnat se jim povedlo až ve 40. min. Nedůslednost litvínovské obrany potrestal Haman, když se po vhazování zmocnil puku a z otočky pálil pod horní tyčku.

Ve třetí části nepomohla domácím k rozhodující trefě ani další přesilovka. V 53. min. zachránili Znojemští dokonce na brankové čáře.

Chemopetrol Litvínov - Znojemští Orli 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Trávníček (Ťupa), 61. Prorok (Reichel) - 40. Haman (Beroun). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2625.
Litvínov: Jarina - Hranáč, Punčochář, Pojkar, Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Trávníček - Šaffer, Sklenička, Gombár - Zadina, Jeslínek, Petružálek. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Šmach, Heš - Uram, Pucher, Ondřej - Ludvík, Dopita, Mikulík - Plášek, Haman, Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.