Litvínov konečně bodoval v duelu se Zlínem

LITVÍNOV

Až ve třetím vzájemném zápase obou celků Litvínov bodoval a zároveň si připsal čtvrtou výhru na domácím ledě v řadě. Zlín sice v průběhu utkání dotáhl dvoubrankové manko, ale chyběla mu větší zarputilost.

Z první třetiny vynikly gólové akce Severočechů. Nejprve se při hře čtyř proti čtyřem prosadil Branda, jehož trefu musel posvětit až videorozhodčí. A poté Murína překonal nepříliš prudkou střelou Šaffer.

Hosté po přestávce dokonale využili menší koncentrace litvínovského gólmana Jariny, po jehož chybném vyjetí R. Kovář mířil do prázdné branky. A za 33 vteřin srovnal Kristek.

Chemopetrol se však obdivuhodně vzchopil díky Prorokově zakončení v přesilovce - 3:2. Ve třetí části domácí promarnili devět minut hry v početní výhodě, ale nakonec jejich vítězství po sólu pečetil kapitán Reichel.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Zásluhou aktivity v útoku se nám povedla první třetina. Trochu nás zabrzdily dva rychle inkasované góly, ale hráči dřeli až do poslední minuty."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Soupeř byl produktivnější, což rozhodlo. V závěrečné třetině jsme se vinou dlouhého oslabení už nedostali k náporu."

Chemopetrol Litvínov - Hamé Zlín 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Branda (Poživil, Kubinčák), 13. Šaffer (Gombár), 26. Prorok (Kubinčák, Reichel), 58. Reichel (Prorok, Gýna) - 24. Kovář, 25. Kristek (Blaťák). Rozhodčí: Minář - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7, navíc Fojtík (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2010.
Litvínov: Jarina - Punčochář, Gýna, Ťupa, Morava, Hranáč, Poživil, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Benda, Branda - Petružálek, Bednařík, Zadina - Sklenička, Šaffer, Gombár. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Zlín: Murín - Blaťák, Hamrlík, Galvas, Nosek, Vosátko, Zubíček, Houdek, J. Malinský - Špilár, Leška, Kristek - Záhorovský, Král, Okál - Barinka, M. Čech, I. Rachůnek - Kubiš, Kovář, Fojtík. Trenéři. Bokroš a Stuchlík.