Duel brankářů vyhrál v Pardubicích Lašák

PARDUBICE

Pardubickým hokejistům jde změna na trenérském postu k duhu. Pod koučem Vladimírem Bezdíčkem vyhráli ve středu i čtvrtý zápas a napevno se vklínili do osmičky pro play-off. Další tři body si obhájce titulu zajistil v útočné, otevřené partii proti Plzni.

Gólman hostů Málek zpočátku kryl šance Korhoně a P. Sýkory, Západočeši se k zakončení dostávali jen sporadicky. V 8. min se Pardubice ujaly po střele Kántora vedení. Lubina pak promarnil tutovku, ale následně důrazný Čaloun dorážkou zvýšil náskok.

V 17. min gólman Málek hasil pádem pod nohy P. Sýkory brejk, po kterém se zranil a zastoupil jej gólman Jež. Domácí opojeni vedením zapomněli na Andrašovského, který střelou k tyči snížil.

Ve druhém dějství měl dvě stoprocentní příležitosti Čaloun, ale Jež podržel Plzeň, která se stále více nadechovala do ofenzívy. Poté přišly velké chvíle Tvrdoně, který v oslabení nevyzrál v nájezdu na Lašáka, ale o minutu později střelou tahem srovnal skóre.

Domácí se v polovině utkání po dorážce Korhoně opět dostali do vedení. Minutu před druhou sirénou Hlinka v oslabení vystihl přihrávku soupeře a po blafáku upravil na 4:2. Ve třetí třetině zajistil domácím klid P. Sýkora.

Petr Hemský, asistent trenéra Pardubic: "V klíčových momentech nás podržel gólman Lašák, kromě vyrovnání jsme měli jinak zápas pod kontrolou."

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Pardubice hrály ve velkém stylu, po srovnání jsme promarnili šance a svými chybami pustili domácí do rozhodujícího náskoku."

Moeller Pardubice - Lasselsberger Plzeň 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kántor (Lubina), 15. Čaloun (Koukal, Čáslava), 31. Korhoň (Starý, Čáslava), 39. Hlinka, 45. Sýkora - 17. Andrašovský (A. Padělek), 28. Tvrdoň (Zelenka, A. Padělek). Rozhodčí: Jebavý - Český, Kostka. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9300.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Mudroch, Havíř, Kántor, Linhart - Sýkora, Blažek, Lubina - Razingar, Hlinka, Rolínek - Čaloun, Koukal, Kolář - Mrázek, Starý, Korhoň. Trenéři: Bezdíček a Hemský.
Plzeň: Málek (17. Jež) - Výborný, Štěpánek, Cartelli, Trnka, Nedoma, Vobořil, od 30. navíc Pulpán - Zelenka, D. Moravec, Adamský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, M. Straka, Tvrdoň - Frieberg, Kepl, Vítek. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.