Liberec stáhl náskok Slavie na bod

LIBEREC

Až ve třetím vzájemném duelu Liberec zdolal soka z Karlových Varů a před vyprodanou Tipsport Arénou ve středu s přehledem uhájil domácí neporazitelnost. Zároveň snížil ztrátu na vedoucí Slavii na rozdíl jediného bodu.

Bílí Tygři započali cestu za dalším vítězstvím na vlastním ledě v přesilovce pěti proti třem gólem Vaice. Hosté měli obrovskou příležitost ke srovnání při stejné početní výhodě v délce dvou minut, ale Hnilička v liberecké brance byl pro ně nepřekonatelnou překážkou.

Pak kapitán St. Procházka připravil ideální střeleckou pozici Vampolovi, který neměl s překonáním Přikryla problémy.Také druhá a třetí část se odehrály v režii favorita. Na tříbrankový rozdíl zvyšoval v další přesilovce Klimenta. Vary se už nezmohly na zkorigování skóre a zápas dospěl ke klidnému konci.

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Hráči přistoupili k utkání velmi zodpovědně a šli důsledně za tříbodovým ziskem."

Zdeněk Venera, trenér Karlových Varů: " Chtěli jsme co nejdéle držet bezbrankový stav, což se nepovedlo. Domácí po vedoucím gólu ožili a na jejich účinnou hru jsme nenašli odpověď."

Bílí Tygři Liberec - Energie Karlovy Vary 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Vaic (Richter, Čermák), 15. Vampola (S. Procházka, Richter), 27. Klimenta (Vampola). Rozhodčí: Rejthar - Šátava, Pešek. Vyloučení: 8:10, navíc Čermák - Ustrnul, Skuhravý 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 7500.
Liberec: Hnilička - Jiří Hanzlík, Jiruš, Holub, Richter, Rýgl, Krstev, J. Moravec - Vaic, Šachl, Rozsíval - Čermák, Rataj, Tomajko - Pajič, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Vary: Přikryl - Němec, Duben, Ustrnul, J. Polák, Macholda, Krajíček - Kumstát, Hurtaj, Selingr - Dvořák, Kraft, Pavelek - Pech, Skuhravý, Košťál. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.