Sparta padla v duelu s Vítkovicemi 28 sekund před koncem

Ve zbrusu nových vínových dresech a s navrátilci do sestavy Kratěnou a Vykoukalem se Sparta ve třetí třetině dokázala v utkání proti Vítkovicím zázračně vyhrabat z dvougólové ztráty. Nakonec se ale v úterním duelu 38. kola extraligy padla v prodloužení.

Brankář Sparty Petr Bříza (uprostřed) likviduje šanci vítkovického Jiřího Burgra.

Naděje na zisk bodů se Pražanům začaly rozplývat v polovině úvodní třetiny, kdy během 58 vteřin vítkovičtí Dresler s Kropáčem otáčeli stav. Hosté měli více síly v soubojích, Sparta se k šancím dostala jen v přesilovkách, ale početní výhodu využil na opačné straně ostravský tým díky teči Köhlera.

Pražská snaha o korekci výsledku skončila třikrát na Pincových tyčích, ujala se až dorážka Hanzlíka, na kterou za 115 s navázal důrazný Kratěna. 28 vteřin před koncem nastavení však trefil druhý bod pro Vítkovice Kuboš a domácí gólman Bříza v chodbě do šaten vzteky rozbil nápojový automat.

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Pozitivní je, že jsme dotáhli dvougólové manko, bohužel dvě třetiny byli z naší strany špatné."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Podařilo se uhlídat Tona s Markem. Škoda, že jsme neodskočili na tříbrankový rozdíl."

Sparta Praha - Vítkovice Steel 3:4 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Toman (O. Kratěna), 49. Jan Hanzlík (Sivek, Ton), 51. O. Kratěna (Ptáček) - 10. Dresler (Hubáček, Irgl), 11. Kropáč (R. Procházka), 38. Köhler (S. Hudec, R. Procházka), 65. Kuboš (Jurečka, R. Procházka). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:10, navíc Štrba 10 min a Jan Hanzlík (oba Sparta) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3570.
Sparta: Bříza - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Toman, Černošek, Stehlík - Chabada, Sivek, O. Kratěna - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, J. Straka, Netík - Dragoun, Langhammer, M. Růžička. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Philipp, Dresler, Gulaši - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Tomášek, Hulva, Buček. Trenéři: Vůjtek a Holaň.