Vítkovicím utekl začátek třetí části, Plzni podlehli 3:4

OSTRAVA

Plzeňští hokejisté díky smršti tří gólů během 93 vteřin ve třetí třetině poprvé v sezóně porazila Vítkovice, po minulé vysoké výhře nad Kladnem se rozjetí Západočeši hlásí o místo v play-off. To Ostravané prohráli podruhé doma v řadě, tým netáhnou zkušení hráči.

V nezáživné první třetině neplatil gól Šindela v oslabení, protože Pinc při svém zákroku proti dvojici protihráčů posunul branku. Vítkovice se rozjížděly pomaleji, Irgl v úvodní šanci selhal, ale na začátku druhé části už po jeho spolupráci s Hubáčkem v přesilovce Málek kapituloval, a vzápětí mu po ráně Hulvy pomohla tyčka.

V polovině duelu těžkopádně působící hosté rovněž v početní výhodě srovnali, jenže radost jim nevydržela dlouho, další faul Nedomy ztrestal Gulaši. Duel s řadou osobních soubojů rozhodli hosté v nástupu do třetí části. Chyby v domácí obraně ztrestali třemi bleskovými góly a křečovitá snaha Vítkovic vyústila už jen v korekci skóre.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Neumím si vysvětlit, co se ve třetí části stalo, druhá třetina se nám přitom povedla."

Radek Kampf, asistent trenéra Plzně: "V úvodu jsme šance nevyužili, ale na začátku třetí části už jsme byli produktivní."

Vítkovice Steel - Lasselsberger Plzeň 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
Branky: 22. Hubáček (Irgl), 34. Gulaši (Jasečko), 47. Tomášek (Gulaši, J. Štefanka) - 32. Zelenka (D. Moravec, M. Straka), 43. Šindel (Důras, Adamský), 44. Zelenka (M. Straka, D. Moravec), 44. A. Padělek (Cartelli, Vítek). Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 4402.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Gulaši, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Dresler, R. Polák - Káňa, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Hulva, J. Štefanka, Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Plzeň: Málek - Vobořil, Štěpánek, Cartelli, Pulpán, Nedoma, Hučko, Jindřich - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Tvrdoň - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Vítek, Hobl. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.