Litvínovu stačil k vítězství ve Vsetíně jeden gól

VSETÍN

V duelu celků z chvostu tabulky potvrdili lepší postavení na ledě Vsetína hokejisté Litvínova. V 41. kole extraligy stačil hostům k tříbodovému úspěchu jediný gól, o který se ve 36. minutě postaral Michal Trávníček. Lví podíl na vítězství Litvínova měl brankář Martin Altrichter, který na ledě svého nedávného zaměstnavatele vychytal svou první nulu v probíhající sezóně.

V první třetině brankáři mnoho práce neměli, výjimkou byly přesilovky. Pokud jde o Litvínov, pak z jeho strany vážněji zahrozili Kubinčák ranou do tyčky a Prorok, ze strany domácích pak Bauer, Dubec a hlavně Jenáček, který ve vlastním oslabení netrefil ze tří metrů prázdnou soupeřovu branku.

Na gól se čekalo do 36. minuty. Hostující Trávníček napřáhl od modré, a o tom, že puk neskončil za Hoviho zády po vysoké holi, ale po jeho teči vlastní vyrážečkou, rozhodlo video.

V závěrečné části měli Valaši slibnou šanci na vyrovnání. Demelova bomba z levého kruhu však ve 44. min. zazvonila jen o tyčku. Vsetínští přeskupili formace, přidali na důrazu, ale střeleckou smůlu neprotrhli ani v power play. Vsetín se tedy dostal ještě hlouběji pod čáru extraligového ponoru.

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Hráči se snažili zejména fyzicky, ale herní kvalita, zejména u mladých hráčů, zcela scházela."

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Urputná, nepříliš pohledná bitva. My jsme se trápili v koncovce.

Vsetínská hokejová - Chemopetrol Litvínov 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávka: 36. Trávníček (Benda). Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 1910.
Vsetín: Hovi - Kučný, Ponomarev, Horák, R. Bauer, Bolf, Spitzer, Nedbálek - Demel, Stantien, O. Hruška - Jenáček, Steiner, Květoň - Rob, Zdráhal, Dubec - Duba, Janeček, Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Litvínov: Altrichter - Poživil, Hranáč, Ťupa, Morava, Punčochář, Gýna, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Benda, Branda - Sklenička, Šaffer, Bednařík - Zadina, Charousek, Gombár. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.