Znojmo porazilo Litvínov, až když v závěru zpřesnilo koncovku

Až přesnější střelba v poslední třetině vyjádřená brankami Heše, Puchera a Dopity při power play vynesla hokejistům Znojma vítězství nad předposledním týmem tabulky Litvínovem 3:1. Jediný úspěch poražených vstřelil Reichel.

Znojmo se na povinné vítězství v boji o play-off pořádně nadřelo. V úvodní části se diváci mnoha zajímavých momentů nedočkali. Domácí bez problémů přečkali šest minut v oslabení, ale sami také nic při svých dvou přesilovkách nevymysleli.

V prostřední dvacetiminutovce Znojemští výrazně přidali, avšak mladý gólman Fiala pro ně byl dlouho velikou překážkou. Zlikvidoval tutovky Ludvíkovi i Eratovi a Dopita v sólu minul branku. Minutu před druhou pauzou mířil Jareš do horní tyče.

Smůlu v koncovce protrhl až 97 vteřin po zahájení poslední třetiny Heš, Fiala měl při jeho dělovce od modré čáry zakrytý výhled. Druhou branku přidal v početní převaze kapitán Pucher. Litvínov sice ještě snížil, avšak při pokusu o power-play inkasoval do prázdné branky potřetí..

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Těžké utkání s mužstvem, které může už hrát bez nervozity, jsme naštěstí zvládli. Získali jsme moc důležité body."

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Máme za sebou navzdory porážce dobré střetnutí. Znojmo nás předčilo jen v přesilovkách, které sehrálo mnohem lépe než my."

Znojemští Orli - Chemopetrol Litvínov 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 42. Heš (Plášek, Dopita), 51. Pucher (Dopita, Čakajík), 60. Dopita (Němeček) - 57. Reichel (Prorok). Rozhodčí: Šindler - Šátava, Pešek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3200.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Šmach, navíc od 21. Heš - Ludvík, Pucher, Uram (41. Beroun) - Kraus, Dopita, Erat - Ondřej, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Litvínov: Fiala - Hranáč, Punčochář, Ťupa, Skuhrovec, Gýna, Poživil, Kočí - Prorok, Reichel, Kubinčák - Branda, Benda, Trávníček - Bednařík, Sklenička, Šaffer - Gombár, Jánský, Zadina. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.