Rozjetý Liberec deklasoval mistra z Pardubic

LIBEREC

Hokejisté Liberce deklasovali v utkání 45. kola extraligy Pardubice 7:1. Mistrovskému celku se na Liberec nedaří, prohrál i počtvrté v sezóně. Skvěle zachytal gólman Milan Hnilička.

Vyprodaná Tipsport Aréna viděla další parádní představení domácího celku, který ani ve dvaadvacátém duelu na vlastním ledě nenašel přemožitele. Liberečtí navíc zdolali Pardubice už počtvrté v sezóně díky kanonádě ve druhé třetině. Skvělou ofenzívu Severočechů podpořil spolehlivým výkonem brankář Hnilička.

Bílé Tygry nastartoval úvodní gól Šachla, který lehce tečoval Moravcovu střelu. Brzy Lašák kapituloval z hole Rataje a šestiminutovou smršť v úžasné pohodě hrajících vítězů zvýraznil Podkonický. Po Šachlem proměněné přesilovce a Holubově ráně čtyři sekundy před druhou přestávkou to bylo již 5:0.

Hosté korigovali pouze Čalounem při dvojité početní výhodě. Rozjetý Liberec ale nekompromisně přidal další branky, když podruhé v zápase se trefil Podkonický a v samotném závěru ještě skóroval od modré J. Moravec.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Od druhé třetiny jsme se dostali do tempa a soupeře jsme přehráli přehledem i kvalitou."

Vladimír Bezdíček, trenér Pardubic: "Po promarněných šancích v první části jsme odpadli. Neuhlídali jsme libereckou elitní pětku, který vyučovala v efektivitě. Výsledek je katastrofální."

Bílí Tygři Liberec - Moeller Pardubice 7:1 (0:0, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Šachl (J. Moravec, Podkonický), 22. Rataj (S. Procházka, Vampola), 27. Podkonický (Vaic, Jiruš), 37. Šachl (J. Moravec, Podkonický), 40. Holub (Čermák, Krstev), 54. Podkonický (Vaic), 60. J. Moravec (Vaic) - 53. Čaloun (Kántor, Sýkora). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:9. Využití: 3:1. V oslabení 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Krstev, Jiří Hanzlík, Derner - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Rozsíval - Klimenta, S. Procházka, Vampola - Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Linhart, Vágner, Kántor, Starý, od 41. navíc Mudroch - Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Razingar, Blažek, Rolínek - Čaloun, Lubina, Koukal - Kolář, Mrázek, Korhoň. Trenéři: Bezdíček a Hemský.